Na Narodowym pobiją rekord prędkości!

24 lipca 2014
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Red Bull Speed Challenge by Björn Dunkerbeck to największa atrakcja trzeciego dnia „Windsurfingu na Narodowym”, który odbędzie się już za niespełna dwa miesiące w Warszawie.

Gwiazda sportów wodnych, 41-krotny mistrz świata Björn Dunkerbeck, zaprasza blisko dwudziestu śmiałków do rywalizacji o tytuł najszybszego człowieka na desce windsurfingowej. Halowy Puchar Świata PWA w Windsurfingu na Stadionie Narodowym potrwa od 5 do 7 września.

Lekkoatletyka ma Usaina Bolta. Koszykówka ma LeBron Jamesa. Piłka nożna Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo. A Windsurfing ma Björna Dunkerbecka, który już we wrześniu przyjedzie do Warszawy! Björn ma na swoim koncie 105 różnych tytułów Profesional Windsurfers Association, wielokrotnie na desce z żaglem bił również rekordy prędkości, gdzie zbliżył się do granicy 100 km/h. W ramach wielkiego show „Windsurfing na Narodowym” 7 września, nie tylko poprowadzi zawody Red Bull Speed Challenge, ale również zaprezentuje swoje umiejętności podczas specjalnego pokazu.

W zawodach Red Bull Speed Challenge by Björn Dunkerbeck wezmą udział najlepsi polscy i zagraniczni windsurferzy. Emocje i niesamowita prędkość gwarantowane! Na 90-metrowym basenie, wypełnionym 3 000 000 litrami wody, wiatr wytwarzać będą 34 gigantyczne wiatraki - każdy o mocy 78 koni mechanicznych.

Tu z pewnością chodzi o doświadczenie, a także ciągłe pływanie na dobrym światowym poziomie. Staram się występować na zawodach kiedy tylko to możliwe i ciągle udaje mi się utrzymać na podium. Jestem szczęśliwy z każdego dobrego wyniku, który osiągnąłem przez 27 lat mojej kariery. Pokonałem też barierę 50 węzłów w listopadzie, z wynikiem 51,09 na 500 metrach. To średnia prędkość na poziomie 94,61 km/h i maksymalna 98,89 km/h – mówi 41-krotny Mistrz Świata - Björn Dunkerbeck.

Red Bull Speed Challenge by Björn Dunkerbeck to największa atrakcja trzeciego dnia Festiwalu Sportów Wodnych rozgrywanych w ramach „Windsurfingu na Narodowym”. Kibice oprócz windsurferów podziwiać będą między innymi wyścigi gwiazd na SUP-ach, pokazy skuterów wodnych i flyboardu oraz prestiżowe zawody wakeboardowe „King of the Stadium”.

„Windsurfing na Narodowym” to 72 godziny wielkich emocji. Pierwszego dnia zobaczycie treningi i eliminacje. Drugi dzień, to główna część zawodów z sześcioma finałami mężczyzn i kobiet w trzech konkurencjach wave/jump, freestyle i slalom.

Na stadionie narodowym pojawią się najlepsi w rankingu Professional Windsurfers Association. O punkty walczyć będą też Polacy: Zofia Klepacka, Przemysław Miarczyński i Maciej Rutkowski. W środowisku sportów wodnych „Windsurfing na Narodowym” został okrzyknięty największym wydarzeniem w historii światowego windsurfingu.

Historia zawodów windsurfingowych rozgrywanych pod dachem sięga przełomu lat 80’ i 90’. Po raz pierwszy rywalizowano w paryskiej hali Bercy. Indoor gościł również w Madrycie, Ghent i Londynie. To właśnie tam osiem lat temu, rywalizowano po raz ostatni.

Kup bilet już dziś! Ceny zaczynają się od 20 zł! Szczegóły na www.windsurfing2014.pl, eventim.pl, groupon.pl i eBilet.pl.

Zapraszamy również do udziału w Windsurfingowym Roadshow. Od 31 lipca do 9 sierpnia będziemy na polskim wybrzeżu. Zapewniamy pozytywne emocje, dobrą zabawę i konkursy z wyjątkowymi nagrodami. Szczegóły wkrótce!Co o tym sądzisz?

Artykuły polecane

03 września 2014
Masz legitymację? Masz rabat!

Początek września to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, ale także gratka dla wszystkich miłośników sportów wodnych! 5, 6 i 7 września na Stadionie Narodowym odbędzie się Halowy Puchar Świata w Windsurfingu. Z okazji rozpoczęcia szkoły przygotowaliśmy specjalny rabat dla uczniów i studentów!

11 sierpnia 2014
Nowa pula biletów na VERVA Street Racing - Dakar na Narodowym!

Tylko kilka tygodni pozostało do VERVA Street Racing – Dakar na Narodowym. Już 20 września publiczność na Stadionie Narodowym obejrzy emocjonujące wyścigi terenowe w czasie 3-godzinnego show, a także ponad 300 wyjątkowych maszyn podczas Pit Party!

22 kwietnia 2014
Jedna spektakularna noc w Warszawie [wideo]

Największe monster trucki, fantastyczne tricki i gigantyczne emocje. To wszystko na płycie Stadionu Narodowego już 7 czerwca. Najbardziej spektakularne amerykańskie widowisko nadchodzi!