Zamknij

Basen Narodowy powraca!

Odliczanie dni do Halowego Pucharu Świata PWA w Windsurfingu rozpoczęte! Do największego show tego roku pozostał już tylko tydzień.

Na Stadionie Narodowym pojawią się najlepsi windsurferzy na świecie, a wśród nich aż ośmiu Polaków! Rozgrywany w dniach 5-7 września Windsurfing na Narodowym jest częścią prestiżowego cyklu PWA World Tour.

Przed nami największe widowisko 2014 roku w Polsce. Stadion Narodowy przejdzie kolejną metamorfozę. W ostatnich tygodniach był już boiskiem piłkarskim, halą lekkoatletyczną i największym siatkarskim parkietem świata. Teraz stanie się basenem, na którym rywalizować będą największe gwiazdy windsurfingu. 

Na płycie wyrośnie gigantyczny basen, który wypełnią 3 mln litrów wody. Główna arena zawodów ma 90 m długości i 33 m szerokości. Wiatr wytworzą 34 wiatraki ustawione wzdłuż basenu. W porywach będzie wiać nawet do 70 km/h!

Lista zawodników, którzy wystąpią podczas Windsurfingu na Narodowym jest już zamknięta. Liczy ona blisko 70 nazwisk. Wśród nich są oczywiście aktualni mistrzowie świata Marcilio Browne, Antoine Albau i Kiri Thode. Jedną z gwiazd jest też Steve Allen, który dziewięciokrotnie zdobywał tytuł najlepszego windsurfera na globie. 

Nasze serca zabiją jednak znacznie szybciej, gdy do rywalizacji przystąpią zawodnicy z orzełkiem na piersi. Polskę podczas Halowego Pucharu Świata PWA w Windsurfingu reprezentować będzie aż ośmiu zawodników. To rekord w historii PWA World Tour. Pewni występów w sobotnich finałach są: Justyna Śniady, Zofia Klepacka i Maciej Rutkowski. Przez kwalifikacje przedzierać się będą: Przemysław Miarczyński, Piotr Myszka, Jakub Kawalkowski, Jakub Kosmowski, Robert Bałdyga.

- To świetna promocja dla naszej dyscypliny sportu i olbrzymia promocja dla Warszawy. Jestem przekonana, że będzie to jedno z największych widowisk sportowych tego roku, przecież nie codziennie można podziwiać ekstremalne sztuczki na desce w samym centrum miasta - podkreśla Zofia Klepacka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Windsurfing na Narodowym to trzy dni wielkich sportowych emocji. 5 września to treningi i kwalifikacje, 6 września to 6 finałów kobiet i mężczyzn w trzech konkurencjach: wave & jump, freestyle i slalom. 

Niedziela będzie natomiast Festiwalem Sportów Wodnych, a w nim: Red Bull Speed Challange by Björn Dunkerbeck, czyli bicie rekordu prędkości na desce windsurfingowej, pokaz flyboard, Halowe Mistrzostwa Polski w klasie laser, mecz wodnego polo, pokaz narciarstwa wodnego i emocjonujące zawody wakeboardingowe „King of the Stadium”.

7 września ośmiu zawodników będzie rywalizować o tytuł Króla Stadionu i nagrodę pieniężną 2 tysiące euro – bo Król jest tylko jeden! „King of The Stadium” to nie tylko impreza na Stadionie Narodowym ale cały cykl ogólnopolskich otwartych eliminacji. Finał eliminacji odbędzie się w Warsaw Wake Academy w Warszawie, w Porcie Czerniakowskim, w dniach 30-31 sierpnia. 

Windsurfing na Narodowym już w pierwszy weekend września. Najtańsze bilety kosztują zaledwie 20 zł, do kupienia na www.windsurfing2014.pl, eventim.pl , groupon.pl i eBilet.pl