Zamknij

SLOW FASHION #2 Targi polskiej mody niezależnej

W połowie września odbędzie się druga edycja Targów Mody Slow Fashion. Sukces pierwszej odsłony projektu zainspirował jego twórców do zwiększenia skali wydarzenia: jesienne targi odbędą się na Stadionie Narodowym.

W ramach Slow Fashion zaprezentuje się ponad 200 polskich projektantów mody niezależnej hołdujących trendowi “slow”.

W połowie września odbędzie się druga edycja Targów Mody Slow Fashion. Sukces pierwszej odsłony projektu zainspirował jego twórców do zwiększenia skali wydarzenia: jesienne targi odbędą się na Stadionie Narodowym. W ramach Slow Fashion zaprezentuje się ponad 200 polskich projektantów mody niezależnej hołdujących trendowi “slow”.

Slow Fashion to wydarzenie, które łączy świat popularnej mody z awangardą. Twórcy i projektanci żyjący w zgodzie z zasadami ‘slow’ a także DIY mają okazję pokazać swoje ubrania szerokiemu odbiorcy bez pośredników, jakimi są domy handlowe, czy portale sprzedażowe. Dwudniowe wydarzenie pozwoli setkom młodych projektantów na pokazanie swoich prac dziesiątkom tysięcy odbiorców. Główną ideą targów jest działanie w myśl zasady ‘slow’ czyli “wybieraj z głową i wiedz, co na sobie nosisz”.

Pierwsza edycja Slow Fashion odbyła się w kwietniu 2014 w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich, zgromadziła ponad 200 wystawców i przeszło 5000 gości podczas jednego dnia targów. Druga edycja zorganizowana będzie na większą skalę, więcej wystawców, znacznie większa przestrzeń i o wiele większa frekwencja. W związku z gigantycznym zainteresowaniem pierwszą odsłoną Slow Fashion organizatorzy podjęli decyzję, aby kolejna edycja odbyła się na terenie Stadionu Narodowego.

Istotnym elementem filozofii 'slow' jest uczciwie opłacana praca i dowartościowanie pracowników. Dlatego też Targi Slow Fashion podjęły w ramach 2.Edycji współpracę z Fundacją La Strada, która walczy z handlem ludźmi i niewolnictwem, ale również działa na polu uczciwego biznesu. Połowa dochodu z biletów wstępu na Targi zostanie przekazana na cele statutowe Fundacji, tak więc każdy z odwiedzających będzie miał swoją cegiełkę w ramach tej szczytnej idei.

Trwa nabór wystawców, a miejsca targowe dla twórców mody niezależnej wypełniają się w dużym tempie. Organizatorzy, dzięki współpracy z payleven zapewniają dla wszystkich sprzedawców terminale płatnicze. Dodatkowym urozmaiceniem będzie specjalna sekcja aplikacji Going. czyli platformy spontanicznego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych. Going. zapewni gościom prezentację wszystkich wystawców i ich prac na ekranach smartfonów i tabletów. Na miejscu również atrakcyjna strefa chillout, wypełniona muzyką, atrakcjami dla dzieci oraz zaopatrzona w bar. Jeden z Partnerów Slow Fashion, Film Gang zaprosi gości do sesji zdjęciowej i filmowej. W sobotę wieczorem w Barze Studio w Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się oficjalna impreza towarzysząca Targom.


Druga edycja Targów Slow Fashion:


Data: 13 i 14 września 2014 r.
Miejsce: Stadion Narodowy w Warszawie
Godziny otwarcia: 12.00 – 20.00

Więcej informacji udziela:

Anna Maria Żurek
Slow Fashion PR Manager
annamaria@slow-fashion.pl
tel. 667 333 232