Zamknij

Sukces pierwszej edycji Warszawa Business Run!

1720 osób pobiegło w Warszawa Business Run, pierwszej edycji ogólnopolskiej inicjatywy Poland Business Run, charytatywnego biegu firm dla podopiecznych Fundacji Jasia Meli Poza Horyzonty.

14 września prawie 10 000 osób w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie wystartowało w Poland Business Run, aby pomóc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. Udało się! Co najmniej jedenaście osób dostanie nowe, dostosowane do ich potrzeb protezy.

To już trzecia edycja charytatywnego biegu biznesowego Poland Business Run. W tym roku udało się zebrać rekordową sumę ponad 740 tysięcy brutto z opłat startowych i dodatkowej akcji Pomagam Bardziej. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup protez dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty: Danuty, Justyny, Daniela, Łukasza, Soni, Piotra, Jakuba, Miłosza, Grzegorza, Anny i Tomasza. W dwóch poprzednich latach Poland Business Run pomógł dziewięciu osobom.

Łącznie z opłat startowych i akcji Pomagam Bardziej w Krakowie zebrano ponad 232 tys. zł. brutto. W Poznaniu to kwota ponad 200 tys. zł. brutto. Katowice mogą pochwalić się sumą ponad 96 tys. zł. brutto. Łodzianom udało się zgromadzić ponad 76 tys. brutto, a w Warszawie na konto wpłynęło prawie 127 tys. brutto.

W Krakowie zwyciężyła drużyna DELPHI RUNNING TEAM, która pokonała trasę w 01:07:35. W Poznaniu na najwyższym podium stanęła drużyna PEPETA NIERUCHOMOŚCI - NIERUCHOMOŚCI W RUCHU!  z czasem 00:56:51. W Katowicach najlepsza była JZP Kancelaria Adwokacka, która przebiegła dystans w 1:05:07. W Łodzi niepokonana była drużyna SPORT QUALITY, która osiągnęła wynik 00:56:42. W Warszawie pierwsze miejsce zajął ACCENTURE DIVAS z czasem: 01:13:30.

Najszybszym uczestnikiem biegu był Artur Kozłowski, polski lekkoatleta, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegach na 5 km, 10 km oraz półmaratonie, który trasę 3,8 km pokonał w 9,57 min.

„To był magiczny dzień”, powiedział Jasiek Mela, prezes Fundacji Poza Horyzonty. „Dzięki tym, którzy pobiegli w Poland Business Run pomożemy co najmniej jedenastu podopiecznym Fundacji Poza Horyzonty. Towarzysząca biegowi akcja Pomagam Bardziej trwa nadal, wciąż można wpłacać pieniądze przez stronę Poland Business Run i pomagać w ten sposób kolejnym osobom.”

Poland Business Run nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie wyjątkowych osób, przedstawicieli działających w Polsce firm i globalnych korporacji, którzy włożyli w projekt niesamowity wysiłek i potencjał organizacyjny. Nie byłby także możliwy bez wsparcia i zaangażowania ogólnopolskich i lokalnych mediów, które aktywnie wspomogły organizatorów w szerzeniu informacji o biegu i w pozyskiwaniu nowych uczestników.

W Poland Business Run włączyło się również wiele znanych osób. W Krakowie, pobiegli Julia Kamińska i Mateusz Janicki, Drużyna Narodowego Teatru Starego, seriali Na Wspólnej i Szpital. W Warszawie na starcie stanęli m.in. Basia Kurdej-Szatan, Marek i Michał Koterski i Robert Korzeniowski, a rozgrzewkę dla biegaczy poprowadziła Ewa Chodakowska.

Swoim wizerunkiem i pozytywną opinią imprezę wsparły osoby związane z polskim sportem i show-biznesem – Jerzy Dudek, Sonia Bohosiewicz, Przemysław Saleta, Leszek Kuzaj, Mateusz Kusznierewicz i inni. Jak przekonuje Tomasz Schimscheiner, aktor i nieformalny ambasador Poland Business Run – „To wyjątkowe wydarzenie, w którym najważniejsza jest istota pomocy drugiemu człowiekowi. Wysiłek, w tym wypadku bieganie, daje uczestnikom poczucie aktywnego działania dla wspólnej idei”.

Tylko 14 września odnotowaliśmy 5,3 mln prób połączenia się z serwerem Poland Business Run, w tym 660 tys. z urządzeń mobilnych.
Najpiękniejsze gesty pomagania dzieją się w skrytości serc i w medialnej ciszy. Jednakże bez tak szeroko zakrojonej, zorganizowanej współpracy, całej tej machiny pomagania, którą uruchomiły polskie i międzynarodowe firmy, nie byłaby możliwa pomoc na tak rozległą skalę. Poland Business Run to kolejny projekt, w którym dzięki społecznemu zaangażowaniu firm w życiu osób potrzebujących pomocy pojawia się nadzieja na lepsze jutro. 

Ile nóg potrzeba by chodzić?


Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który rozpoczyna się jednocześnie w różnych miastach Polski. Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacji.

Pierwszy bieg odbył się w Krakowie w 2012 roku i wzięło w nim udział 1025 osób. W edycji 2013 odbyły się: Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run. Łącznie wzięło w nich udział 4555 osób i zebrano blisko 400 000 zł brutto na 10 protez dla ośmiu podopiecznych Fundacji. W 2014 roku bieg odbył się w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi i Warszawie. W pierwszej kolejności pomoc zostanie skierowana dla Danuty, Justyny, Daniela, Łukasza, Soni, Piotra, Jakuba, Miłosza, Grzegorza, Anny i Tomka. Jeśli zebrana kwota przekroczy ich potrzeby, Fundacja wskaże kolejnych beneficjentów.

Inicjatorzy:

UBS Polska, Radisson Blu Hotel Kraków 

Organizatorzy:

Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, UBS, Radisson Blu Hotel Kraków, Luxoft Poland Sp. z o.o., Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, CenturyLink Technology Solutions, Franklin Templeton Investments Poland, MAN Accounting Center, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Volkswagen, Capgemini Polska Sp. z o.o., ING Services Polska, Accenture, BNP Paribas, Goldman Sachs, Hays Poland, Jones Lang LaSalle, Marriott, MSLGROUP, Stadion Narodowy w Warszawie, Infosys BPO Poland, Association of Business Service Leaders in Poland (ABSL) oraz urzędy miast: Krakowa, Poznania, Katowic, Warszawy i Łodzi.