Zamknij

36. PZU Maraton Warszawski - informator drogowy

W związku z organizacją 36. PZU Maratonu Warszawskiego w dniu 28 września 2014 część warszawskich ulic będzie wyłączona z ruchu kołowego. Aby umożliwić dostosowanie Państwa planów, przedstawiamy opis najistotniejszych zmian w organizacji ruchu na ulicach, którymi pobiegnie maraton.

Zwracamy się z prośbą o przesłanie tego materiału znajomym i bliskim, aby jak najwięcej osób otrzymało informacje o maratonie i jego trasie. Liczymy na Państwa pomoc i zrozumienie. Prawdę mówiąc - najbardziej liczymy na to, że 28 września wyjdziecie z domów i będziecie dopingować tysiące biegaczy z całego świata do walki z dystansem.

Komunikacja między dzielnicami – transport indywidualny (podział na sektory zgodnie z mapą komunikacyjną)

 • Mosty
Komunikacja między obydwoma brzegami Wisły – wszystkimi mostami oprócz Mostu Poniatowskiego. Most Poniatowskiego będzie wyłączony z ruchu od północy 27/28 września; jezdnia północna (w kierunku Śródmieścia) zostanie uruchomiona ok. godz. 10:30 w niedzielę, zaś jezdnia południowa (w stronę Saskiej Kępy) ok. godz. 16:00. Uwaga - tramwaje jeżdżące mostem Poniatowskiego nie będą kursować w obu kierunkach w niedzielę w godz. 7:00-10:30.

 • Ulica Marszałkowska
Wyłączona z ruchu w stronę północną na odcinku między Al. Jerozolimskimi a ul. Królewską w godz. 7:30-10:00. Objazd: na rondzie Dmowskiego w lewo w al. Jerozolimskie – al. Jana Pawła II – ul. Grzybowska – dalej ul. Marszałkowską

 • Stare i Nowe Miasto
Brak wjazdu w godz. 9:00-10:15 (zamknięty ciąg Miodowa-Plac Krasińskich-Bonifraterska- Konwiktorska).

Wyjazd – przez cały czas od ul. Sanguszki/ul. Mostową i Boleść do Wybrzeża Gdańskiego i dalej wydzielonym pasem ruchu do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego; od godz. 10:15 – swobodny wyjazd w pozostałych kierunkach.

 • Powiśle 
Poruszania się po terenie Powiśla w osi północ-południe ul. Rozbrat, Kruczkowskiego, Ludną, Dobrą i Browarną. Wjazd i wyjazd przez Most Świętokrzyski. Można też skorzystać z nowo otwartej estakady i wyjechać na Pragę z ul. Górnośląskiej w Solec i zjazdem na Most Łazienkowski
 
 • Wisłostrada 
Wisłostrada będzie wyłączona z ruchu na odc. ul. Krasińskiego – Al. Witosa od godz. 8 do 12 w kierunku na Wilanów. Kierunek na Żoliborz – przejezdny przez cały czas.

 • Ul. 29 listopada
Wyjazd z ul. 29 listopada – Czerniakowska, a następnie skręt w lewo na wys. ul. Bartyckiej; wjazd w ul. 29 listopada – nawrót na światłach na skrzyżowaniu Czerniakowska/Szwoleżerów

 • Mokotów w rejonie ul. Gagarina, Chełmska, Belwederska
Zalecany wjazd i wyjazd poprzez ciąg ulic Trasa Siekierkowska/Al. Witosa oraz ul. Sobieskiego przez cały czas trwania biegu

 • Al. Witosa
Przejezdna z wyjątkiem łącznika między ul. Sobieskiego a Czerniakowską od strony Sadyby

 • Ul. Sobieskiego
Kierunek na Śródmieście – przejezdny przez cały czas; kierunek na Wilanów – wyłączony z ruchu w godz. 9:00-12:30

 • Al. Rzeczpospolitej
Wyłączona z ruchu na odc. Al. Wilanowska – Świątynia Opatrzności w godz. 9:00-13:00

 • Sadyba, Wilanów
Wjazd i wyjazd ul. Powsińską i ul. Wiertniczą przez cały czas trwania biegu; uwaga – skręt z Al. Witosa w prawo w ciąg ulic Czerniakowska/Powsińska/Wiertnicza będzie wyłączony z ruchu – sugerowany dojazd do ciągu ul. Czerniakowska/Powsińska/Wiertnicza od strony Al. Sikorskiego: wjazd na Trasę Siekierkowską (Al. Becka) w kierunku Wisły, następnie skręt w pierwszy zjazd w prawo, przejazd pod trasą i powrót w kierunku „Wilanów”

 • Dolina Służewiecka
Wjazd i wyjazd od ul. Dolina Służewiecka i Al. Sikorskiego przez cały czas trwania biegu

 • Al. Wilanowska
Przejazd ulicą na odcinku między Sobieskiego a Doliną Służewiecką zamknięty w godz. 10-13:00 (objazd ul. Sikorskiego, Powsińską). W godzinach 10:00-14:30 Al. Wilanowska na odcinku między ul. Rolną a ul. Puławską będzie nieprzejezdna. W tym czasie proponujemy objazd Doliną Służewiecką oraz ul. Puławską (i odwrotnie).

 • Ul. Arbuzowa
Wyłączona z ruchu w godz. 9:00-13:00
 
 • Ursynów
Ciąg ulic Gandhi-Nugat (przejazd ul. Rosoła) wyłączony w godz. 10-13:30. W tym czasie prosimy o korzystanie z ul. Płaskowickiej, Pileckiego oraz KEN.

 • Al. KEN
Wyłączona z ruchu na odc. Gandhi-Dol. Służewiecka w godz. 10:00-13:45.

 • Pętla ZTM Wilanowska
Pętla będzie funkcjonować przez cały czas.

 • Ul. Puławska
Kierunek południowy (w stronę Piaseczna) będzie przejezdny przez cały czas (maraton biegnie tylko jezdnią wschodnią ul. Puławskiej). Na odcinku między Al. Wilanowską a Placem Unii Lubelskiej ulica Puławska będzie wyłączona dla ruchu w godzinach 10:00-15:00, jednak na całej długości ul. Puławskiej między ul. Idzikowskiego a Goworka zostanie wydzielony jeden pas ruchu, którym będzie można dojechać od wszystkich poprzecznych ulic przylegających do Puławskiej.

Na wysokości skrzyżowania Puławskiej z Al. Wilanowską ruch od strony Piaseczna będzie skierowany w Al. Niepodległości, którą będzie można dojechać do Trasy Łazienkowskiej oraz Śródmieścia.

 • Al. Szucha, Al. Ujazdowskie, Pl. Trzech Krzyży
Przejezdne przez cały czas w kierunku Al. Jerozolimskich do pl. Unii Lubelskiej.

Link skrócony: www.stdn.pl/b1658