Zamknij

Program "Narodowy w Twoim mieście"

Stadion Narodowy rozdaje murawę i buduje boiska dla dzieci! „Narodowy w Twoim mieście” to nowy program realizowany przez PL.2012+, operatora stadionu, wspólnie z firmą Trawnik, która jest oficjalnym dostawcą murawy na Narodowy.

Pierwsze boisko już powstało. Oficjalne otwarcie jutro 28 października w Sarnówku Dużym w gminie Bodzechów w województwie świętokrzyskim.

Być jak Arkadiusz Milik lub jak Sebastian Mila. Strzelić gola na historycznej murawie, na której Polska wygrała 2:0 z Niemcami - to marzenie tysięcy dzieci z całego kraju. Marzenie, które jutro spełnią młodzi piłkarze z Bodzechowa w województwie świętokrzyskim. To właśnie tam trafiła murawa ze Stadionu Narodowego. Murawa, która dzięki październikowemu zwycięstwu z mistrzami świata, przeszła do historii polskiej piłki nożnej. Właśnie rusza pilotaż programu „Narodowy w Twoim mieście”.

- Stadion Narodowy to obiekt wielofunkcyjny. Odbywają się u nas wydarzenie o różnym charakterze – piłka nożna, siatkówka, koncerty, pokazy filmowe, zawody lekkoatletyczne czy wyścigi samochodowe, dlatego murawa po meczach zawsze jest zwijana. Wraz z firmą Trawnik, uznaliśmy, że po tym, gdy znika ze stadionu warto ją wykorzystać do czegoś dobrego. Będziemy tworzyć boiska dla dzieci w całym kraju. Chcemy mieć wpływ na podniesienie poziomu szkolenia młodych piłkarzy – podkreśla Tomasz Półgrabski, prezes spółki PL.2012+.

Na pierwszy ogień została wzięta gmina Bodzechów w województwie świętokrzyskim. Tam powstał jeden z czterech pierwszych Orlików w Polsce, dlatego wybrano ją do przeprowadzenia pilotażu. W jego trakcie zostanie sprawdzone między innymi to jak murawa przyjmie się w innych niż stadionowe warunkach. Boisko z murawą z Narodowego powstało przy Zespole Szkół Publicznych w Sarnówku Dużym. 

Od 2015 roku spółka PL.2012+ wspólnie z firmą Trawnik będzie przeprowadzać konkurs na murawę ze stadionu. Będzie ona rozdawana po każdym cyklu meczowym na Narodowym. Szansę na udział w programie „Narodowy w Twoim mieście” będą miały tylko te gminy, które stawiają na sport i zapewnią na nowych boiskach bezpłatne treningi dla młodych piłkarzy.

Zapraszamy do udziału w oficjalnym otwarciu nowego boiska już jutro 28 października w Zespole Szkół Publicznych w Sarnówku Dużym w Gminie Bodzechów o godzinie 12.00.