Zamknij

ICT Summit: polskie start-upy w świetle reflektorów

W dniach 3-4 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się ICT Summit. Ponad 800 gości i 50 prelegentów przez dwa dni rozmawiać będzie o rozwoju ekosystemu start-upowego, trendach technologicznych oraz innowacyjnych przedsięwzięciach biznesowych.

ICT Summit to pierwsza w Polsce konferencja dla start-upów, o takiej skali i gromadząca tylu prelegentów światowego formatu, która będzie całkowicie darmowa dla uczestników.

"World looks at Poland"

ICT Summit to organizowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości konferencja, której celem jest zaprezentowanie inwestorom z całego świata potencjału rodzimej branży ICT, ze szczególnym akcentem na nowoczesne rozwiązania technologiczne z Polski. Sukcesy firm takich jak Zortrax, Audioteka czy Estimote pokazują, że to właśnie Polska stanowi dziś centrum innowacyjnego biznesu Europy Środkowo-Wschodniej. ICT Summit będzie okazją do zwrócenia świateł reflektorów na lokalny ekosystem start-upowy i najciekawsze przedsięwzięcia, które  narodziły się na polskim rynku. Dlatego hasło konferencji to "World looks at Poland".

Edukacja dla start-upów i prestiżowi uczestnicy

Podczas ICT Summit start-upy z Europy Środkowo-Wschodniej będą mogły szkolić się w zakresie tworzenia i rozwoju projektów, form finansowania oraz współpracy z inwestorami. Swoje prelekcje edukacyjne poprowadzą eksperci z dziedziny nowych technologii i praktycy biznesu. Uczestnicy będą mogli posłuchać m.in. J.D. Lasicy, twórcy Cruiseable, Amalii Agathou z The Next Web, Davida Bizera z Talent Fountain, współtwórcy The Digital Loop Ivana Hernandeza czy znanego blogera, twórcy firmy Fokus, Artura Kurasińskiego. W ostatnich dniach udział w konferencji potwierdzili też m.in.: Marvin Liao,  partner w Micro Venture Capital Fund 500 Startups, mentor i inwestror Witalij Golomb oraz Bjoern Lasse Hermman, założyciel Compass.

Wymiana doświadczeń i perspektyw

Najważniejszym elementem konferencji ICT Summit jest dialog pomiędzy przedstawicielami różnych części ekosystemu start-upowego. ICT Summit  to okazja by spotkać inwestorów z Europy, USA i Izraela, aniołów biznesu  i przedstawicieli funduszy Venture Capital. Konferencja sprzyja również wymianie doświadczeń między przedsiębiorcami z Polski i pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Udział w konferencji wezmą też największe koncerny technologiczne, wysokiego szczebla przedstawiciele administracji publicznej oraz polskie i zagraniczne media.

ScaleMeGlobal: start-upy na start

Odbywającej się już w grudniu konferencji towarzyszyć będzie konkurs ScaleMeGlobal na pomysł biznesowy o największym potencjale na globalny sukces. W pierwszym etapie wyłonionych zostanie 10 najlepszych pomysłów. Ich autorzy wezmą udział w sesji mentoringowej, którą  poprowadzą ikony świata technologii:  John Biggs (TechCrunch), Taylor Crowley (HLM Tech) oraz  Piotr Wilam (Innovation Nest), a następnie, podczas ICT Summit, zaprezentują się przed międzynarodowym jury, składającym się ze znanych inwestorów. Zwycięzcy drugiego etapu ScaleMeGlobal zostaną nagrodzeni sesją coachingową z Donem Dodgem lub Paulem Jozefiakiem. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 24 listopada 2014 r.

Konferencja organizowana jest w ramach projektu PARP "Wspieramy e-Biznes – WEB.GOV.PL". Konferencja odbędzie się w języku angielskim z polskim tłumaczeniem.Udział  w konferencji jest bezpłatny.  Aby wziąć udział w imprezie, trzeba zarejestrować na ict.web.gov.pl.Link skrócony: www.stdn.pl/2fb8b