Zamknij

Studia FIFA/CIES już w Polsce

Ekstraklasa S.A. została partnerem merytorycznym najbardziej prestiżowych studiów podyplomowych z zarządzania w sporcie w Polsce.

Kierunek FIFA/CIES Sport Management Programme uruchomiono we współpracy: spółki PL.2012+ – operatora Stadionu Narodowego, Akademii Leona Koźmińskiego oraz International Centre for Sport Studies (CIES). Innowacyjny program jest realizowany w 16 krajach świata. 

Polska jest czwartym państwem w Europie, w którym uruchomiono ten elitarny kierunek. Zajęcia prowadzą wykładowcy akademiccy z Akademii Leona Koźmińskiego oraz praktycy w zakresie zarządzania w sporcie. 

– Siłą projektu są między innymi znakomici partnerzy – mówi Rektor Akademii Leona Koźmińskiego, prof. Witold T. Bielecki. – Cieszymy się, że zdarzyła się możliwość połączenia różnych doświadczeń we wspólnym celu, jakim jest wykształcenie osób profesjonalnie zarządzających sektorem sportowym. Solidna wiedza akademicka i ogromne doświadczenie praktyków i ekspertów to dwa filary, na których opiera się program. Wierzymy, że studia te wpiszą się w szerszy proces przemian w obszarze zarządzania polskim sportem.

W projekcie bierze udział także Ekstraklasa S.A., organizator najwyższego szczebla rozgrywek piłkarskich w Polsce. 

– Studia FIFA/CIES to dobre miejsce spotkań praktyków, połączone ze zdobywaniem unikalnej wiedzy. Od ludzi inwestujących w siebie poprzez studia podyplomowe z zakresu zarządzania w sporcie najczęściej można usłyszeć, że ich marzeniem jest praca w piłce nożnej. Z drugiej strony, przy dynamicznym rozwoju klubów piłkarskich w naszym kraju pożądani są profesjonaliści z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym. Te studia to szansa na połączenie tych dwóch środowisk – komentuje Marcin Animucki, Wiceprezes Ekstraklasy S.A. 

W ciągu 180 godzin dydaktycznych studiów realizowanych jest 6 modułów tematycznych: zarządzanie, marketing, prawo, finanse, komunikacja oraz zarządzanie wydarzeniem. Poza zagranicznymi ekspertami FIFA/CIES wśród guest speakerów znaleźli się między innymi Robert Korzeniowski i Michał Pol. 

Najbardziej prestiżowe studia podyplomowe z zarządzania w sporcie w Polsce, to również praktyka. Podczas zajęć na Stadionie Narodowym, każdy ze słuchaczy zostanie włączony do jednego z wielu zespołów projektowych. Dzięki temu każdy z bliska zobaczy jak powstają największe wydarzenia sportowe i rozrywkowe w Polsce.

– "Stadion Narodowy miejsce, które ma znaczenie" – to nie tylko nasze hasło. To wizja, którą każdego dnia realizujemy. Dziś mamy już znaczenie dla sportu, rozrywki oraz dla biznesu. Mamy aspirację by stać się miejscem, które ma znaczenie również dla edukacji. Pomysł stworzenia studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w sporcie narodził się właśnie na Stadionie Narodowym. Wierzymy w to, że dzięki FIFA/CIES Sport Management Programme wykształcimy kadrę profesjonalistów, która będzie miała realny wpływ na poziom zarządzania w polskim sporcie – podkreśla Tomasz Półgrabski, prezes PL.2012+.

W pierwszej edycji studiów, która zakończy się we wrześniu 2015 r bierze udział 27 słuchaczy. Rekrutacja do drugiej odsłony studiów Zarządzanie w sporcie ruszy wiosną 2015 r. 

Honorowy patronat nad studiami objął Polski Komitet Olimpijski. Partnerem strategicznym projektu jest Coca-Cola. Partnerem studiów jest również Sponsoring Insight, a patronem medialnym - Przegląd Sportowy. 

Czym są studia podyplomowe Zarządzanie w sporcie?

FIFA/CIES Sport Management Programme to unikalny program stworzony z myślą o rozwoju dyscypliny zarządzania sportem z wykorzystaniem najnowszej wiedzy i najlepszych praktyk. Podczas studiów uczestnicy uzyskają nowoczesną wiedzę z zakresu zarządzania, planowania i organizowania przedsięwzięć sportowych, poznają sposoby wykorzystania narzędzi marketingowych oraz dowiedzą się, jak wykorzystać umiejętności zarządcze, uwzględniając obecne realia panujące w branży sportowej w Polsce. 

Starannie dobrana kadra oraz spotkania z praktykami pozwalają na spojrzenie na kwestię zarządzania sportem z wielu perspektyw.


Link skrócony: www.stdn.pl/77331