Zamknij

Teatr na Stadionie Narodowym! Nowa jakość kultury

Stadion Narodowy i Teatr XL wspólnymi siłami stworzą pierwszy na świecie teatr na arenie sportowej. Specjalny pokaz spektaklu "Lekarz mimo woli" już 5 grudnia o godzinie 19:00. Bilety dostępne w sprzedaży od 26 listopada na stronie internetowej Teatru XL.

Teatr XL, który już od 5 grudnia będzie można podziwiać na Stadionie Narodowym, powstał dzięki Stowarzyszeniu Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych EduTeArt. O nawiązaniu współpracy zadecydowały wspólne cechy: międzynarodowość, wielokulturowość i pomysłowość. Teatr XL od samego początku współpracował z ośrodkami kultury na całym świecie m.in. z Crearc we Francji, Teatrem Litensky w Omsku, Performing Arts at PUC w Rio de Janeiro, Instituto Teatrale Europeo w Rzymie.

Stadion Narodowy był już miejscem zmagań największych piłkarskich gwiazd, zawodów lekkoatletycznych, boiskiem MŚ w siatkówce, wielkim windsurfingowym basenem oraz dakarską pustynią. Tymi słowami wspomina się ostatnie miesiące na Koronie Stolicy. Nie kończąc na wydarzeniach o charakterze sportowym czy muzycznym postanowiliśmy dołączyć do warszawskich miejsc kultury.

Jako pierwsza arena sportowa na świecie Stadion Narodowy będzie miał swój własny teatr. Specjalny pokaz spektaklu "Lekarz mimo woli" odbędzie się już 5 grudnia o godzinie 19.00, natomiast z regularnym repertuarem scena startuje 6 grudnia. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie internetowej Teatru XL. Cena biletów wahają się od 30 do 60 zł.

Teatr XL należy do teatrów dramatycznych. Powołali go do życia młodzi absolwenci szkoły aktorskiej, do których bardzo szybko dołączyli wybitni aktorzy starszego pokolenia jak Miriam Aleksandrowicz oraz reżyserzy Sergieui Timofieev oraz Andre de la Cruz. Współpraca z reżyserami z różnych części świata sprawia, że repertuar teatru wyróżnia się na tle teatrów dramatycznych stolicy. Jako jedyny zawodowy teatr w Polsce zajmuje się też teatrem forum. Spektakle odbywają się nie tylko na scenie, aktorzy wychodzą ze sztuką także do publiczności, co pozwala zdbudować niezapomniany klimat. Każdy widz może poczuć się jak jeden z bohaterów.

W Teatrze XL będziemy mieli okazję obejrzeć zarówno utwory klasyków jak Gombrowicz czy Molier, jak i nowych sztuk, które po raz pierwszy będą wystawiane na deskach teatralnych. Aktorzy przyjmują zasadę, że teatr ma dawać rozrywkę, ale musi także mówić o rzeczach ważnych. Prowokować do śmiechu, ale i do poważnych rozmów. 

Będzie śmiesznie ("Lekarz mimo woli", reż. Serguei Timofieev) i tajemniczo ("Panny Dworskie", reż. Andre de la Cruz, inspirowane Sznurem Hitchcocka), nie zabraknie również propozycji dla najmłodszych.

  • Kasa otwarta na godzinę przed każdym spektaklem.
  • Rezerwacje i przedsprzedaż: rezerwacje.teatrxl@gmail.com lub tel: 511 228 157
  • Ceny biletów: normalny 60 zł / ulgowy 40 zł / grupowy 30 zł
  • Szczegóły na teatrxl.com


Link skrócony: www.stdn.pl/6d407