Zamknij

Sylwester 2014 na błoniach Narodowego

Warszawa kolejny raz zaprasza na miejską zabawę sylwestrową na błoniach Stadionu Narodowego. Od godziny 21.00 będziemy bawić się koncertowo z Hey, Arturem Rojkiem i Budką Suflera. Gwiazdami wieczoru będą: Dash Berlin i Jason Derulo.

Tradycyjnie o północy nad błoniami Stadionu Narodowego wystrzelą w niebo fajerwerki - spektakularny pokaz sztucznych ogni będzie widoczny nawet z odległych punktów stolicy.

Zanim na scenie pojawią się zagraniczni goście na scenie zagrają znakomite polskie zespoły: Hey, Artur Rojek i Budka Suflera.

Gwiazdami wieczoru będą: 

 • Jason Derulo 

  Amerykański wokalista haitańskiego pochodzenia, producent, aktor, autor tekstów i tancerz. Autor takich przebojów jak: „Talk Dirty”, czy „Trumpets”. Mimo że ma dopiero 25 lat sprzedał już ponad 45 milionów płyt na całym świecie, a jego klipy na Youtubie obejrzało ponad 1,3 miliarda osób. Siedem z trzynastu dotychczasowych singli artysty znalazło się w pierwszej dziesiątce przebojów amerykańskich i zachodnioeuropejskich rozgłośni radiowych. 

  Współpracował m.in. z: Snoop Dogiem, Jordin Sparks, Lady Gaga, jak również światowej klasy producentami Jimem Beanz czy Timbalandem.

  To muzyk, który doskonale balansuje na granicy gatunków, płynnie poruszając się pomiędzy urban dance, nastrojowymi piosenkami o miłości i głęboko zakorzenionym popem, do którego najczęściej odwołuje się w swojej twórczości. 
 • Dash Berlin

  Holenderski DJ, który dał się poznać światowej publiczności jako charyzmatyczna postać sceny muzyki dance. Zdobywca prestiżowej nagrody DJ Mag. Zasłynął nagraniem „Till the Sky Falls Down”, które docenił sam Armin van Buuren i umieścił w swojej kompilacji „Universal Religion”. Od kilku lat utrzymuje się ścisłej czołówce Top 100 DJ Mag.
 • Budka Suflera

  Legenda polskiego rocka. Zespół założony przez Krzysztofa Cugowskiego i Romualda Lipkę. Już od 40 lat królują na scenie nie poddając się wpływom i jednocześnie zachowując elektryzujące brzmienie. Wciąż podbijają serca wielopokoleniowej publiczności. Autorzy legendarnych hitów „Jolka Jolka pamiętasz” czy „Takie tango”. 
 • Artur Rojek

  Kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Współtwórca i przez 20 lat frontman Myslovitz. Założyciel i lider kultowej grupy Lenny Valentino. Współpracował z Katarzyną Nosowską, Smolikiem oraz Pustkami. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny OFF Festiwalu.
 • Hey

  Jeden z czołowych polskich zespołów rockowych. To najczęściej nominowani artyści w historii nagród Fryderyki, a zdobyli ich do tej pory 23! Wielowymiarowe teksty Katarzyny Nosowskiej, poruszające brzmienie i ciągłe dążenie do rozwoju i odkrywania nowych muzycznych ścieżek, to symbol i znak rozpoznawczy Hey.   
Pokaz fajerwerków o północy

Pokaz sztucznych ogni w Warszawie to najbardziej spektakularny pokaz sylwestrowy w Polsce. Trzynastominutowe show rozpoczną efekty laserowe, a w kulminacyjnym momencie warszawskie niebo rozbłyśnie mocą  dwóch ton materiałów pirotechnicznych. Nie można tego przegapić!

Pokaż się Warszawo vol. 2
To nawiązanie do pierwszej odsłony akcji „Pokaż się Warszawo” podczas Wianków nad Wisłą. Stołeczna Estrada po raz kolejny chce zatrzymać obraz bawiących się warszawiaków i gości największych plenerowych imprez w stolicy. Na stronie www.wawasylwester.pl powstanie wirtualna galeria zdjęć zrobionych przez uczestników imprezy. Dodatkowo wybrane fotografie na bieżąco będą pokazywane podczas zabawy na ekranach przy scenie.  

Technika estradowa
Z okazji sylwestra na błoniach Stadionu Narodowego stanie gigantyczna scena o powierzchni 540 m2. Jej montaż ekipa Stołecznej Estrady rozpoczęła już 8 grudnia. Istotną rolę podczas imprezy odgrywać będą multimedia (łączna powierzchnia 300m2), na których wyświetlane będą specjalnie przygotowane wizualizacje, a na ekranach diodowych przy scenie publiczność będzie mogła zobaczyć własne zdjęcia z zabawy sylwestrowej. 

Sprawy organizacyjne:

 • Osoby niepełnosprawne

  Na terenie imprezy zostanie zorganizowana strefa dla osób niepełnosprawnych. Wszyscy, którzy przed imprezą zgłoszą zapotrzebowanie na transport do Centrum Komunikacji Społecznej mogą liczyć na bezpłatny dowóz. Dodatkowo na zapleczu sceny zostanie zorganizowany parking dla osób niepełnosprawnych, które zechcą przyjechać własnym samochodem. Dokładne informacje podamy w terminie późniejszym. 
 • Szczegółowe informacje dotyczące imprezy (godzinowy program koncertów, mapka terenu imprezy, wejścia, dojazdy oraz telefony kontaktowe) zostaną udostępnione na stronach: www.estrada.com.pl oraz www.um.warszawa.pl.
 • Dołącz do nas na Facebooku i poinformuj znajomych, że wybierasz się na miejskiego sylwestra na błoniach Stadionu Narodowego.
Na sylwestrową zabawę zapraszają:

 • Prezydent miasta stołecznego Warszawy, Stołeczna Estrada, Stadion Narodowy i Radio ZET.
 • Główny sponsor: PGE Polska Grupa Energetyczna.
 • Partnerzy: Metro Warszawskie i Zarząd Transportu Miejskiego.
Link skrócony: www.stdn.pl/3ca23