Zamknij

Radwańska odwiedziła Narodowy

Agnieszka Radwańska pojawiła się na Stadionie Narodowym w ramach konferencji, podczas której ogłoszono, że tenisistka będzie liderką reprezentacji Polski w występie w Grupie Światowej rozgrywek Fed Cup by BNP Paribas.

Numer sześć w rankingu WTA Tour wystąpi w spotkaniu przeciwko Rosji, które odbędzie się w Kraków Arenie w dniach 7-8 lutego 2015 roku. Grę w przeciwnej drużynie zapowiedziała już Maria Szarapowa, wiceliderka klasyfikacji tenisistek.

Mecz tych zawodniczek będzie ozdobą dwudniowej rywalizacji w Krakowie,rodzinnym mieście Polki. Ostatnio spotkały się pod koniec października w ostatnim meczu fazy grupowej w kończącym sezon turnieju masters - WTA Finals. W hali w Singapurze nieznacznie lepsza okazała się Rosjanka, wygrywając w trzech wyrównanych setach. Być może w lutym będziemy świadkami rewanżu przed polską widownią.

- Cieszę się bardzo, że wreszcie będę mogła zagrać oficjalne mecze w swoim rodzinnym mieście. Kraków długo czekał na duże wydarzenie tenisowe i teraz będzie gościł spotkanie reprezentacji Polski w Grupie Światowej Fed Cup by BNP Paribas. Liczę na duże wsparcie kibiców, którzy wypełnią trybuny do ostatniego miejsca. Do zobaczenia już w lutym - powiedziała Agnieszka Radwańska.

Polska jest obecnie siódma w rankingu Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Po raz pierwszy wystąpi w składającej się z ośmiu zespołów Grupie Światowej, utworzonej w wyniku reformy rozgrywek w połowie lat 90.

W 2014 roku polska drużyna awansowała do czołowej ósemki świata dzięki zwycięstwom w dwóch trudnych wyjazdowych spotkaniach. W lutym, w Boras pod Goeteborgiem, pokonała Szwecję 3:2 w Grupie Światowej II. Natomiast w Święta Wielkanocne wygrała w Barcelonie z Hiszpanią 3:2.

Radwańska nie poniosła porażki w żadnym z sześciu meczów. Rozstrzygnęła na swoją korzyść po dwa singlowe pojedynki oraz w parze z Alicją Rosolską zdobyła zwycięskie punkty w decydujących spotkaniach deblowych. Oprócz nich przeciw Szwecji wystąpiła Katarzyna Piter, a przeciw Hiszpanii Urszula Radwańska. Za każdym razem w składzie znalazła się również Paula Kania.

Bilety na spotkanie Fed Cup by NBP Paribas można już kupić za pośrednictwem serwisu www.abilet.pl. Zostały podzielone na kategorie cenowe: 50, 60, 80 i 100 złotych. Natomiast pakiety VIP - 250 i 350 zł.

Ponadto Polski Związek Tenisowy i firma Goforpoland przygotowali specjalną ofertę dla gości z zagranicy. Informacje na temat biletów na mecz, połączonych z transferami, zakwaterowaniem oraz zwiedzaniem Krakowa i Wieliczki, można znaleźć na stronie www.abilet.pl, albo uzyskać wysyłając e-mail na adres fedcuptickets@pzt.pl.

Link skrócony: www.stdn.pl/4a4fe