Rekord Guinnessa na Zimowym Narodowym

20 stycznia 2015
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

342 obroty na minutę – to oficjalnie najszybszy piruet na łyżwach w historii! Rekord Świata, który został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa, na jednym z lodowisk Zimowego Narodowego, ustanowiła Olivia Rybicka–Oliver.

Niezwykły wyczyn jedenastolatki uświetnił charytatywną galę „Rekord z Fantazją”, z której całkowity dochód zostanie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Partnerem Głównym tego wydarzenia został Stadion Narodowy.

Kiedy 11 lat temu urodziła się Olivia Rybicka-Olivier, jej rodzice z wdzięczności za zdrowie córki powołali Fundację Dziecięca Fantazja. Olivia, podobnie jak jej rodzice, angażuje się w pomoc dzieciom. 

Kilka lat temu okazało się też, że ma wyjątkowy talent łyżwiarski, a najlepiej wykonuje... piruety. Od wielu miesięcy Olivia ćwiczy po kilka godzin dziennie, aby bijąc rekord świata i rekord Guinnessa pomóc podopiecznym Fundacji - dzieciom zmagającym się z chorobami zagrażającymi życiu lub nieuleczalnymi.

Dotychczasowy rekord należał do 26-letniej Rosjanki Natalii Kanonnikovej i wynosił 308 obrotów na minutę. Ustanowiła go w 2006 r. na arenie Rockefeller Center w Nowym Jorku. Na żywo pokazała go jedna z amerykańskich telewizji. 

Olivia nie pozostawiła złudzeń, kto jest najszybszą łyżwiarką świata. Poprawiła rekord starszej Rosjanki aż o 34 obroty! Nowy rekord świata wynosi od 19 stycznia 342 obroty na minutę. Nie bez znaczenia pozostawało perfekcyjne przygotowanie lodowisk na Stadionie Narodowym.

– W minionym roku zorganizowaliśmy blisko pół tysiąca różnych wydarzeń. Obok imprez sportowych, kulturalnych czy biznesowych na Stadionie Narodowym odbyło się 100 wydarzeń społecznych. Nie bez przyczyny naszym flagowym hasłem jest "Nasze Miejsce". Stadion Narodowy to miejsce otwarte, wspierające interesujące inicjatywy różnych środowisk. Lubimy i chcemy pomagać, szczególnie, gdy chodzi o dzieci – podkreśla Tomasz Półgrabski prezes PL.2012+, operatora Stadionu Narodowego.

Gala "Rekord z Fantazją", obok rekordu to przede wszystkim spełnienie marzeń 10 podopiecznych Fundacji, którzy otrzymali upragnione prezenty oraz aukcja charytatywna. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na realizację kolejnych marzeń chorych dzieci.

Podczas uroczystości wystąpili także: najszybszy tancerz świata - genialny James Devine, oraz spektakularny duet FUSE - Linzi Stoppard i Ben Lee - najszybsi skrzypkowie świata, którzy nie tylko grają najszybciej, ale też na najdroższych na świecie skrzypcach wysadzanych kryształami Swarovskiego wartych 1,5 miliona dolarów oraz jedynych na świecie skrzypcach elektrycznych wartych 2 mln dolarów, bo pokrytych 24 karatowym złotem! Artyści występowali prywatnie m.in. dla Księcia Alberta z Monako, Ivany Trump, a nawet Królowej Elżbiety. Link skrócony: www.stdn.pl/ea0d5