Korona Narodowego zdobyta. Co dalej?

16 lutego 2015
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Rusza Pierwsza Polska Zimowa Ekspedycja "Korona Warszawy"! Jej celem jest zdobycie w stylu alpejskim sześciu najwyższych wzniesień znajdujących się na obszarze Warszawy w sezonie zimowym 2015. O swoich planach informowali na koronie Stadionu Narodowego.

- Jest to przedsięwzięcie na wskroś pionierskie, którego dotychczas nikt nie miał śmiałości podjąć. Tym samym, świadomi zagrożeń i trudów naszej ekspedycji podejmujemy się tego niezwykle ambitnego wyzwania z ogromną determinacją dokonania tego wyczynu - zapewniają uczestnicy wyprawy.

Pięciu śmiałków wejdzie na wszystkie szczyty otwierając zupełnie nowe drogi, bądź nowe warianty już istniejących dróg. Będą to wejścia pionierskie, nikt dotychczas nie zdobył całej Korony w jednym sezonie zimowym. 

- Zdajemy sobie sprawę, że poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko. Ale jesteśmy też świadomi naszych umiejętności. Przez wiele miesięcy szlifowaliśmy kondycję na ten sezon, jesteśmy przekonani, że znajdujemy się w szczytowej formie – mówi Szczepan Żurek, członek wyprawy.

Wciąż istnieje możliwość dołączenia do ekspedycji na zasadach komercyjnych. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu podróżników indywidualnych, wprowadzono dwie możliwości uczestnictwa w zdobywaniu Korony Warszawy. Można wziąć udział jako tragarz i przeżyć wspaniałą przygodę podczas trekingu do basecampu pod jednym z sześciu szczytów za 5$. Osoby spragnione większych wyzwań mogą wziąć udział w trekingu do basecampu z opcją zdobycia szczytu wraz z zespołem atakującym w cenie 20$. Cały dochód z części komercyjnej zostanie przeznaczony na pomoc Fundacji Rak'n'Roll.

Szczyty, które będą próbowali zdobyć uczestnicy wyprawy:

  • Kopa Cwila (108 m n.p.m.) na terenie Parku im. Romana Kozłowskiego w dzielnicy Ursynów. Wejście nową drogą w ścianie wschodniej.
  • Monte Kazury (133,9 m n.p.m.) – lokalna nazwa Góra Latawcowa, Góra Trzech Szczytów. Znajduje się na terenie dzielnicy Ursynów. Celem wyprawy będzie zdobycie wszystkich trzech szczytów oraz bezprecedensowe przejście granią łączącą wszystkie wierzchołki.
  • Górka Szczęśliwicka (152 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie na terenie Warszawy, znajduje się w dzielnicy Ochota. Celem wyprawy będzie zdobycie szczytu pionierską drogą południową oraz zjazd na nartach ze szczytu do bazy.
  • Kopiec Powstania Warszawskiego (121 m n.p.m.) – Najwyższe wzniesienie w dzielnicy Mokotów.
  • Góra Gnojna (dokładna wysokość nieznana) – Szczyt znajdujący się na terenie Starego miasta. Wspinaczka drogą Diretissima nowym wariantem bez obozu szczytowego. Celem ekspedycji będzie dokonanie dokładnego pomiaru wysokości.
  • Kopiec Moczydłowski (130,5 m n.p.m.) – najbardziej na zachód wysunięty cel Ekspedycji znajdujący się na terenie dzielnicy Wola.
Link skrócony: www.stdn.pl/dbe8d

Co o tym sądzisz?