Już pół miliona gości odwiedziło w tym roku Stadion Narodowy

10 maja 2015
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Zimowy Narodowy zakończony rewią Kings on Ice, finał Pucharu Polski czy Piknik Naukowy to największe wydarzenia ostatnich miesięcy. Stadion Narodowy odwiedziło w tym czasie ponad 500 tysięcy osób. Taki wynik jest także rezultatem licznych wydarzeń biznesowych oraz społecznych odbywających się na arenie.

Gość numer 500 000 pojawił się na Narodowym w sobotę 9 maja podczas Pikniku Naukowego, który łącznie odwiedziło blisko 100 tys. osób. Podczas wydarzenia organizowanego przez Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik po raz kolejny udowodniono, że nauka idealnie łączy się z zabawą. To największe w Europie plenerowe wydarzenie upowszechniające naukę odbyło się na stadionie już po raz trzeci z rzędu.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji było ŚWIATŁO. Aby ułatwić obserwację popularnonaukowych zmagań ze światłem, stworzono w stadionowej galerii ciemną Światłoprzestrzeń. W przestrzeni o powierzchni 2,5 tys. metrów kwadratowych nie brakowało niezwykłych pokazów i doświadczeń. Krążąc w tej przestrzeni, niczym foton w światłowodzie goście zbierali informacje o naturze światła.

Znaczną część atrakcji zlokalizowano na terenach zewnętrznych Stadionu Narodowego, gdzie swoje stanowiska ustawiło ponad dwieście instytucji. Tam także odbywały się specjalne pokazy oraz animacje.

Link skrócony: www.stdn.pl/96a59

Zobacz galerię zdjęć z Pikniku Naukowego

Co o tym sądzisz?