Baumgartner na VERVA Street Racing!

10 września 2015
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

38 969,4 m – dokładnie z takiej wysokości trzy lata temu skoczył Felix Baumgartner, a już 24 października podczas VERVA Street Racing na PGE Narodowym w Warszawie sprawdzi swoje umiejętności za kierownicą.

Felix Baumgartner, pierwszy człowiek, który przekroczył prędkość dźwięku w locie swobodnym, przyjął zaproszenie Kuby Przygońskiego, z którym wystartuje ramię w ramię, zderzak w zderzak w wielkim driftowym finale na płycie PGE Narodowego.

– Kiedy pierwszy raz usłyszałem o VERVA Street Racing, Kuba opowiedział mi jak wielkie jest to wydarzenie, ilu ludzi gromadzi się na trybunach i jak wspaniali występują tam kierowcy. Nigdy dotąd nie brałem udziału w tego rodzaju show, nie prowadziłem rajdowego czy driftowego samochodu na płycie stadionu przed kilkudziesięciotysięczną publicznością. Jestem szczęśliwy mogąc podjąć to wyzwanie, ale oznacza to przede wszystkim, że przede mną mnóstwo pracy i treningów, by nie zawieść oczekiwań i zapewnić ludziom wspaniałe widowisko – mówi Felix Baumgartner.

Felix Baumgartner i Kuba Przygoński mieli już okazję współpracować podczas projektu Red Bull Heli Drifting. Wówczas ich zadaniem była perfekcyjna synchronizacja lotu i jazdy w pełnych uślizgach. Manewry wykonywane przez Felixa pilotującego akrobacyjny helikopter Bolkov BO105, powtarzane były przez Kubę za kierownicą Toyoty GT 86 1000HP i na odwrót. Teraz Felix wsiądzie do klasycznej rajdówki, a potem sprawdzi jak radzi sobie w poślizgach.

– Czujemy się ogromnie zaszczyceni, że Felix Baumgartner przyjął nasze zaproszenie na VERVA Street Racing. Rekordzista świata w locie swobodnym i rekordzista Guinnessa w prędkości w drifcie – to będzie znakomity przyjacielski pojedynek – zapowiada Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN, Leszek Kurnicki.

Emocji nie kryje też Kuba Przygoński, który również zaliczył ostatnio zaskakujący transfer. Kilka tygodni temu przesiadł się z motocykla za kierownicę rajdowego Mini. – Współpraca z Feliksem była niesamowitym wyzwaniem.  Cieszę się, że znów będziemy mogli pokazać kibicom sport motorowy z bliska. Rok temu był Dakar na Narodowym, teraz – kolejne niespodzianki. Z naszej perspektywy, z płyty Stadionu Narodowego, to zawsze niesamowite przeżycie – pełna widownia, wrzawa na trybunach, to robi wielkie wrażenie! – opowiada.

Kulisy udziału Felixa Baumgartnera w VERVA Street Racing zdradza też Tomasz Kuchar, kierowca rajdowy i wielokrotny Mistrz Polski, prywatnie przyjaciel Austriaka – Gdy spotkaliśmy się po raz pierwszy w 2005 roku Felix robił za kierownicą sporo błędów. 

W kolejnych latach, gdy startował razem z nami w Rajdzie Barbórki czy ostatnio, gdy przejechał do Polski na treningi, zobaczyliśmy jak ogromny zrobił progres. Doskonale rozumie fizykę działającą na samochód i potrafi tę wiedzę wykorzystać.

Zobacz zapowiedź video z Felixem Baumgartnerem i Kubą Przygońskim:


VERVA Street Racing to także wspaniała okazja, żeby na żywo zobaczyć „Clarkson, Hammond & May Live” – najnowsze widowisko najbardziej rozrywkowych prezenterów motoryzacyjnych świata. Możecie spodziewać się dymu z palonych gum, inspirujących pokazów stuntu, komicznych wyzwań i niedorzecznie zmodyfikowanych pojazdów. 

Bilety można kupić w sieci eBilet.pl oraz w salonach Empik na terenie całego kraju.

Ekskluzywna Loża VIP na wyłączność w czasie Verva Street Racing? Nie czekaj, rezerwuj pod skybox@2012plus.pl Będzie to wyjątkowa okazja dla Ciebie i Twoich partnerów biznesowych. Możecie spotkać się w niepowtarzalnej atmosferze i wspólnie uczcić to wielkie święto motoryzacji!

Więcej na:

Artykuły polecane

21 października 2015
VERVA Street Racing już w sobotę!

Oficjalne wyścigi i rajdy wpisane na stałe w kalendarze międzynarodowych federacji vs. bezkompromisowy drift, ściganie do granicy mocy i ulice wypełnione ekstrawaganckimi, stuningowanymi maszynami.

15 października 2015
Wielkie motoryzacyjne show coraz bliżej

Ponad trzysta efektownych samochodów będą mogli obejrzeć fani czterech kółek podczas VERVA Street Racing. Do największej imprezy motoryzacyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej pozostało zaledwie kilka dni.

06 października 2015
Parking na VERVA Street Racing

Motoryzacyjne show VERVA Street Racing rozgrzeje widzów PGE Narodowego 24 października 2015 roku! Z myślą o fanach, którzy przyjadą na wydarzenie samochodami, uruchamiamy specjalny parking na błoniach areny. Trwa sprzedaż internetowa biletów wjazdowych.