Gwiazdy z Pekinu na PGE Narodowym

10 września 2015
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Już 13 września największy stadion w Polsce stanie się areną zmagań gwiazd lekkiej atletyki, wśród których pierwszoplanowe role grać będą zapewne polscy złoci medaliści z mistrzostw świata w Pekinie – młociarze Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek oraz dyskobol Piotr Małachowski.

Łącznie w memoriale poświęconym pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej wystartuje aż szesnaścioro medalistów sierpniowego czempionatu globu. Podczas czwartkowej konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie przedstawiono stan przygotowań do LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Poza sportowcami w konferencji udział wzięli: Adam Korol – Minister Sportu i Turystyki, Jarosław Jóźwiak – Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Tomasz Półgrabski – Prezes PL.2012+ Sp. z o.o., Agnieszka Libor – Dyrektor Biura PR i Komunikacji Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. oraz Otylia Jędrzejczak – ambasadorka Europejskiego Tygodnia Sportu, w ramach którego odbywa się LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej 2015. Wydarzenie to organizowane jest pod patronatem Komisji Europejskiej i ma na celu promocję sportu i zdrowego stylu życia. W ramach projektu w całej Europie organizowane są różnorodne wydarzenia promujące aktywność fizyczną, a jednym z elementów programu będzie poprzedzający LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej Piknik Lekkoatletyczny na błoniach PGE Narodowego.  

KUP BILET NA LOTTO WARSZAWSKI MEMORIAŁ KAMILI SKOLIMOWSKIEJ
- Podczas Europejskiego Tygodnia Sportu zachęcamy młodzież do aktywności fizycznej. Nie każdy musi być mistrzem, ale każdy powinien być aktywny fizycznie. Memoriał jest jedną z tych wydarzeń, o których wspomniał minister Korol. Ze swojej strony zrobię wszystko, aby jak najlepiej promować aktywność fizyczną. Przy okazji gratuluję mistrzom z Pekinu, świetnie się was oglądało na Mistrzostwach Świata. Serdecznie wszystkich zapraszam 13 września na PGE Narodowy na Memoriał poświęcony mojej przyjaciółce Kamie – mówiła Otylia Jędrzejczak, która jest ambasadorką Europejskiego Tygodnia Sportu.

- Memoriał Kamili Skolimowskiej odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Ta nowa inicjatywa ma promować sport, zdrowy tryb życia. W ramach programu 12 września odbędzie się trening z mistrzami na błoniach Stadionu Narodowego. Polskimi ambasadorami tego wydarzenia są m.in. Otylia Jędrzejczak, Ania Lewandowska i Ania Rogowska. – mówił Minister Sportu i Turystyki Adam Korol.

Na starcie Memoriału pojawi się wielu wspaniałych lekkoatletów, których udział w mityngu nie byłby możliwy bez wsparcia partnerów wydarzenia. Na bieżniach i skoczniach PGE Narodowego warszawska publiczność podziwiać będzie mogła m.in. takie gwiazdy królowej sportu, jak: Asafa Powell,  Bohdan Bondarenko, Shawn Barber, Joe Kovacs, Hansle Parchment czy Mariya Kuchina.

- W tym roku zaczynamy świętować 60-lecie Totalizatora Sportowego. Obchody potrwają cały rok, więc nasze zaangażowanie w imprezy sportowe będzie bardzo duże. Mamy zaszczyt już od 4 lat współpracować przy organizacji Memoriału, a od dwóch lat jesteśmy partnerem tytularnym. To dla nas bardzo duży zaszczyt. Jestem przekonana, że przed nami wiele lat współpracy – powiedziała Agnieszka Libor, Dyrektor Biura PR i Komunikacji Totalizatora Sportowego Sp. z o.o.
Ważnym partnerem największego mityngu lekkoatletycznego w Polsce jest Warszawa – rodzinne miasto Kamili Skolimowskiej.

- To będzie kolejna niezapomniana impreza sportowa w Warszawie, która ma już swoją pozycję na mapie imprez światowych. LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej to kolejna wielka sportowa, cyklicznie odbywająca się w stolicy. Warszawa konsekwentnie wspiera młodych sportowców m.in. poprzez system stypendialny – zaznaczył Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy.

Drugi rok z rzędu najlepszych lekkoatletów globu gościć będzie PGE Narodowy. Największy polski stadion specjalnie na LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej dostosowany zostanie do potrzeb zawodów lekkoatletycznych. Ciekawostką jest fakt, że podczas Memoriału wykorzystana zostanie ta sama murawa, na której kilka dni temu piłkarska reprezentacja Polski rozgromiła 8:1 drużynę Gibraltaru.

- W czasie Memoriału zawsze przypomina mi się uśmiechnięta twarz Kamili. W tamtym roku udowodniliśmy, że potrafimy zorganizować nie tylko mecze piłkarskie. Sportowcy też dostosowali się do poziomu organizacyjnego, a Paweł Fajdek bijąc rekord Polski „skradł show” samemu Usainowi Boltowi. Po cichu liczę także na dobry wynik Piotra Małachowskiego, a może nawet rekord świata Anity Włodarczyk – rozmarzył się Tomasz Półgrabski, prezes spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego.
Start w Warszawie to także świetna okazja do zaprezentowania się polskim kibicom naszych mistrzów świata z Pekinu. Tegoroczny Memoriał Kamili Skolimowskiej będzie dla nich zwieńczeniem pełnego sukcesów sezonu.

- Nie pozostaje mi nic innego jak walczyć o kolejny rekord świata. Jeśli udałoby mi się to podczas Memoriału, to byłby znak, że Kamila czuwa nade mną. Mam bardzo miłe wspomnienia z ubiegłego roku. Atmosfera była niesamowita. Dla mnie to rzecz bardzo ważna, bo gdy widzę dopingujących kibiców i wiem, że wiele osób mnie wspiera, to chcę w ten sposób im podziękować – mówiła Anita Włodarczyk, mistrzyni świata w rzucie młotem i rekordzistka globu w tej konkurencji.

- Tak się szczęśliwie składa, że cała nasza trójka najlepsze wyniki w tym sezonie osiąga w Polsce, a zawody poświęcone Kamili dodatkowo nas dopingują. Walczymy o wynik dla siebie i o dobrą zabawę z kibicami. W zeszłym roku wystąpiłem na Narodowym półtora tygodnia po Mistrzostwach Europy. Wydawało się, że nic z siebie nie wycisnę. Jednak udało się, dlatego, że wszystko zadziałało – wspaniały doping, organizacja, atmosfera. Cieszę się, że mogłem skutecznie rywalizować z największą gwiazdą lekkiej atletyki na świecie –  dodał młociarz Paweł Fajdek, bezkonkurencyjny w tym roku na światowych arenach.

- Podobnie jak Anita i Paweł, ja także swoje najlepsze wyniki w tym roku uzyskałem w Polsce. I chociaż jestem po ciężkim sezonie, to mam nadzieję, że wspaniały doping publiczności pomoże stworzyć nam świetne widowisko. W imieniu wszystkich chciałbym też serdecznie podziękować sponsorom. Pomagają rozwijać sport i pokazywać młodzieży, że można coś w życiu dzięki niemu osiągnąć. – mówił mistrz świata w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

Biało-czerwoni lekkoatleci pamiętają niesamowitą atmosferę, jaką w ubiegłym roku stworzyło ponad 20 tysięcy żywiołowo dopingujących polskich fanów. Po wspaniałych występach w Pekinie nasi sportowcy mogą liczyć na jeszcze większe wsparcie z trybun. Z pewnością pomoże ono w osiągnięciu rekordowych wyników, na co najbardziej liczy Anita Włodarczyk, która zapowiada  w Warszawie walkę o poprawienie własnego rekordu świata. Byłby to wspaniały hołd naszej mistrzyni świata złożony swojej przyjaciółce Kamili Skolimowskiej.

Informacje i wyniki LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej 2015 na bieżąco można śledzić na stronie internetowej: www.memorialkamili.pl oraz na profilach Memoriału w portalach społecznościowych: Facebook, Youtube, Twitter i Instagram.

Źródło: www.memorialkamili.pl

Artykuły polecane

13 września 2015
LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej

10 września 2015
Parking na LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej

W niedzielę na PGE Narodowym święto lekkoatletyki - LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej! Jeżeli wybierasz się na to wydarzenie samochodem, zadbaj o miejsce parkingowe. Trwa internetowa sprzedaż wjazdówek na parking na błoniach areny.

18 lutego 2015
Lekkoatletyka wraca na Narodowy

Nowa konkurencja, plejada gwiazd i nadzieja na nowe rekordy ponownie na LOTTO Warszawskim Memoriale Kamili Skolimowskiej.