Zobacz, jak Polacy wywalczyli awans na Euro 2016

13 października 2015
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Eliminacje do Euro 2016 za nami! Wspaniały triumf nad Irlandią na PGE Narodowym przypieczętował awans reprezentacji Polski do turnieju rozgrywanego w przyszłym roku we Francji. Nadszedł czas podsumowań.


Przyjrzyjmy się meczom, które Biało-Czerwoni rozegrali u siebie. Doskonała dyspozycja podopiecznych Adama Nawałki pozwoliła PGE Narodowemu przejść do historii polskiej i europejskiej piłki nożnej.

Na PGE Narodowym Polska wygrała cztery mecze i jeden zremisowała. Polacy strzelili w Warszawie aż 18 goli. Patrząc tylko na bramki zdobyte „u siebie” (na jednym stadionie) to rekord tegorocznych eliminacji. To również najwyższa liczba bramek „u siebie” jaką kiedykolwiek zdobyliśmy w historii eliminacji do Mistrzostw Europy! Najlepszym strzelcem eliminacji w Warszawie został Robert Lewandowski – strzelił 6 goli (13 w całych eliminacjach).

PGE Narodowy został również najbardziej spektakularnym stadionem eliminacji do Euro 2016. Strzelono tu aż 22 gole. To rekord eliminacji! Na stadionie żadnej innej profesjonalnej reprezentacji nie padło aż tyle bramek.

PGE Narodowy to dziś dom reprezentacji Polski. Najbardziej szczęśliwy stadion w kraju. Prawdziwa „Biało-Czerwona twierdza”.

Co o tym sądzisz?