Weekend atrakcji na Zimowym Narodowym!

26 listopada 2015
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Dyskoteka na łyżwach, animacje dla dzieci, warsztaty deskorolkowe i rolkowe, zdobienie świątecznych stroików na Warszawskim Jarmarku Świątecznym, występy taneczne, muzyczne i teatralne – te i inne atrakcje czekają w weekend na gości Zimowego Narodowego.

28 listopada powraca Zimowy Narodowy na PGE Narodowym. Największe Zimowe Miasteczko w Polsce to 3 lodowiska, górka lodowa, tor do curlingu, ice bar, „Skatepark Kinder Maxi King”, a także Warszawski Jarmark Świąteczny.

Pierwsi goście będą mogli skorzystać z lodowisk i górki lodowej już od godziny 9.30. W sobotę i niedzielę, o godz. 9.30 i 11.15, na lodowisku B, instruktorzy ze szkółki Ice&Fun zapraszają najmłodszych na „Poranki dla dzieci z Kinder Pingui”. Poprzez zabawę, przy dziecięcej muzyce, maluchy będą uczyły się jazdy na łyżwach. 

Z kolei w sobotę wieczorem, o godzinie 22.15, starsi będą mogli oddać się imprezowemu szaleństwu na „Disco Lodowisko z 4Fun.tv”. To jedyna taka impreza w mieście – „taniec” na łyżwach, konkursy i niezapomniane emocje! Szczegółowy harmonogram slotów i cennik znajdują się na www.zimowynarodowy.pl

Fani desek, rolek, longboardów, wrotek i elektrycznych monocykli mogą podszkolić swoje umiejętności na warsztatach organizowanych w „Skateparku Kinder Maxi King”. Do końca Zimowego Narodowego kalendarz warsztatów będzie wypełniony po brzegi. Są one skierowane do poczatkujących i zaawansowanych, do dzieci i dorosłych. 

28 listopada „Skatepark Kinder Maxi King” rusza o godzinie 12.00. Pierwsze warsztaty startują już o godzinie 12.30 (warsztaty są bezpłatne, obowiązuje bilet wstępu 7 zł.)

Harmonogram „Skatepark Kinder Maxi King” – 28 listopada (sobota)
  • 12.00 - otwarcie
  • 12.30-14.30 - pierwsze kroki na desce, czyli szkółka jazdy i atrakcje dla najmłodszych (m.in. zasada działania deskorolki, składanie deskorolek, dla rodziców - instruktaż doboru sprzętu dla dzieci) – GoSKATE i Board4Kids
  • 14.30-15.30 - warsztaty teoretyczne dla najmłodszych i zawody dla początkujących – wyścigi na czas i w parach, organizowane przez California Skateshop i Kbt Skateshop
  • 16.00-18.00 - podstawy jazdy dla dzieci i dorosłych, Freestyle Slalom, Freeskate (jazda miejska) i Slide - I Love Rolki i Rollschool - szkoła jazdy na rolkach
  • 18.00-20.00 - Picnic Table Best Trick i rozdanie nagród - California Skateshop i Kbt Skateshop
  • 20.00-22.00 - longboard dance contest (longest manual/wheelie, best trick, best dance combo, best g-turn, hippie jump) - goLONGBOARD.pl
W międzyczasie będzie można korzystać z modeli samochodowych Rcforfun i monocykli elektrycznych MonoCity!

Warszawski Jarmark Świąteczny
W ramach Zimowego Narodowego, już po raz drugi, odbędzie się również „Warszawski Jarmark Świąteczny”. Powstanie on przy bramie głównej nr 2, przed PGE Narodowym. 28 listopada od godziny 10.00 do 22.00 goście będą mogli spędzić magiczny, przedświąteczny czas rozkoszując się gorącą czekoladą i przysmakami oferowanymi przez wystawców. Tutaj też będzie można zrobić świąteczne zakupy i znaleźć dla bliskich mikołajkowe upominki.

Warszawski Jarmark Świąteczny to także wyjątkowa muzyka i bogaty program atrakcji.

W sobotę Lasy Państwowe zapraszają na swoje stoisko edukacyjne, na którym będzie można samodzielnie zrobić świąteczny stroik z leśnych elementów, nauczyć się, jak odpowiednio dokarmiać ptaki zimą, czy dowiedzieć się, jaką wybrać na Święta choinkę. Lasy Państwowe przygotowały również degustację „leśnych przysmaków”. Ci, którzy chcą spróbować swoich sił, jako drwale, będą mogli samodzielnie cechować drewno, albo przeciąć sosnowe wałki piłą „twoja-moja”. Stoisko edukacyjne Lasów Państwowych to zabawa i edukacja dla całej rodziny.

Z kolei w niedzielę, przed bramą nr 2, od godziny 11.00 na scenie pojawi się Paweł Stasiak – wokalista zespołu Papa D, który wykona kilka niezapomnianych przebojów. Także w tym dniu na Warszawskim Jarmarku Świątecznym wystąpią podopieczni Centrum Promocji Kultury Dzielnicy Praga Południe. Na zakończenie pierwszego weekendu wystąpi Teatr N.O.R.A. z repertuarem Agnieszki Osieckiej i przebojami około świątecznymi.

„Warszawski Jarmark Świąteczny” będzie czynny od 28 listopada do 23 grudnia. Organizatorem jest Testa Communications, partnerem Miasto Stołeczne Warszawa i Radio Zet Gold.

Organizatorem Zimowego Narodowego jest Testa Communications, patronem medialnym jest Radio Zet.

Bilety są dostępne pod adresem www.bilety.zimowynarodowy.pl. Przypominamy, że bilety na Zimowy Narodowy można kupić maksymalnie z tygodniowym wyprzedzeniem.