Polski mistrz świata na Gali FIM

19 listopada 2015
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Bartosz Zmarzlik, jako Indywidualny Mistrz Świata Juniorów 2015, będzie uczestniczył w Gali Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM), która 22 listopada odbędzie się w hiszpańskim Jerez de la Frontera.

Drugi rok z rzędu hiszpańskie miasto będzie gościć najlepszych zawodników w sportach motocyklowych. Tradycją jest, iż w Gali FIM uczestniczą aktualni Indywidualni Mistrzowie Świata w dyscyplinach rozgrywanych pod auspicjami FIM. Przed rokiem do Jerez pojechał ówczesny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów, leszczynianin - Piotr Pawlicki (21 l.). Teraz pora na gorzowianina, Bartosza Zmarzlika (20 l.). – Cieszę się, że nasz mistrz będzie wśród takich sław. To był dobry rok dla Polaków w sportach motorowych – przyznał Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego.

– To dla mnie ogromna radość, że będę mógł uczestniczyć w takim wydarzeniu wraz ze sławami światowego motocyklizmu. Już nie mogę się doczekać – dodał Bartosz Zmarzlik.

Przypomnijmy, że Gala FIM była dla Polaków szczególnym wydarzeniem w grudniu 2010 roku. Wtedy w portugalskim Estoril uczestniczył w niej Indywidualny Mistrz Świata w kategorii seniorów, Tomasz Gollob. Zawodnik zwyciężył również w plebiscycie FIM w kategorii „Osobowość 2010 roku”.

Sezon 2015 był nadzwyczaj udany dla Bartosza Zmarzlika. Oprócz Indywidualnego Mistrzostwa Świata Juniorów, wywalczył także awans do prestiżowego cyklu FIM Speedway Grand Prix 2016, wraz z reprezentacją Polski brąz w Drużynowym Pucharze Świata i złoto Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. Ponadto żużlowiec MONEYmakesMONEY.pl Stali Gorzów sięgnął po Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwo Polski oraz srebro Indywidualnych Mistrzostwach Polski seniorów.

Zarówno Bartosz Zmarzlik, jak i Piotr Pawlicki, a także Maciej Janowski i Jarosław Hampel to przyszłoroczni uczestnicy cyklu FIM Speedway Grand Prix. Pierwsza polska runda SGP odbędzie się w przyszłym roku na PGE Narodowym w Warszawie 14 maja. Bilety na zawody można jeszcze kupować na www.kupbilet.pl/sgp2016.

Po raz pierwszy w historii Międzynarodowa Federacja Motocyklowa przygotowała transmisję z Gali dostępną za pośrednictwem specjalnej aplikacji: www.fim-gala.com/download-the-app.


Co o tym sądzisz?