Wybierasz się w weekend na PGE Narodowy? Koniecznie sprawdź, którędy wejść na stadion

09 grudnia 2015
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Odcinek specjalny 53. Rajdu Barbórka, Zimowy Narodowy, Warszawski Jarmark Świąteczny, wystawy Dinozaury na żywo oraz Van Gogh Alive, wycieczki po PGE Narodowym, a także liczne wydarzenia o charakterze biznesowym - to atrakcje czekające na gości PGE Narodowego w dniach 11-13 grudnia 2015 roku.

Chcesz przyjść w ten weekend na PGE Narodowy? Sprawdź, jak najlepiej do nas dojechać, gdzie zostawić samochód i którędy wejść na teren PGE Narodowego. W związku z organizowanymi wydarzeniami w piątek (11.12.) oraz sobotę (12.12.) zmienia się sposób organizacji ruchu wokół stadionu.

W piątek oraz w sobotę w godzinach 7.00-16.00 obowiązuje całkowity zakaz poruszania się pieszych po błoniach stadionu. Wejście piesze na teren PGE Narodowego odbywa się bramami numer 1, 2 i 3. Zmianie ulegają także bramy wjazdowe na parking podziemny w bryle stadionu. Wjazd jest możliwy wyłącznie bramą numer 4 od strony ulicy Wybrzeże Szczecińskie. Parking na błoniach stadionu nie będzie dostępny, a ulica Siwca będzie zamknięta dla ruchu pieszego i kołowego.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc postojowych zachęcamy do korzystania z komunikacji publicznej. Rekomendujemy dojazd do Ronda Waszyngtona, a następnie wejście na stadion bramą numer 2. Osoby wysiadające na stacji metra Stadion Narodowy będą musiały okrążyć błonia PGE Narodowego (droga dojścia do stadionu zaznaczona na czerwono na planie poniżej).
Szczegóły dotyczące wydarzeń w dniach 11-13 grudnia 2015 roku:
 • Odcinek specjalny 53. Rajdu Barbórka
  Jest to odcinek, który debiutuje na Rajdzie Barbórka. Składa się z przejeżdżanej dwukrotnie pętli na błoniach PGE Narodowego oraz trasy przebiegającej ulicą Siwca aż na parkingi stadionu. Najciekawszymi fragmentami odcinka jest przejazd po śliskich płytach zakończony prawym nawrotem w rejonie Dworca PKP Stadion oraz doskonale widoczny ze znajdującej się powyżej strefy kibica rejon widowiskowych nawrotów przed metą odcinka.

  Wejście dla kibiców na promenadę zewnętrzną stadionu odbywa się bramą numer 1. Wejście dla kibiców mających bilety na błonia stadionu odbywa się od strony ulicy Zamoyskiego (plan sytuacyjny niżej).

  Plan godzinowy imprezy:
  OS 2 PGE Narodowy (Zawodnicy) od 9.00 do ok. 10.50
  OS 2 PGE Narodowy (Legendy) od 10.50 do ok. 11.20
  OS 5 PGE Narodowy (Zawodnicy) od 12.20 do ok. 14.10
  OS 5 PGE Narodowy (Legendy) od 14.10 do ok. 14.40

  Plan sytuacyjny imprezy:
 • Zimowy Narodowy
  Zimowy Narodowy to m.in. trzy lodowiska, najwyższa na świecie górka lodowa do zjeżdżania na pontonach, tor do curlingu, podziemny skatepark, ice bar. W piątek (11.12.) Zimowe Miasteczko jest czynne w godzinach 15.00-00.45, a w sobotę i niedzielę w godzinach 9.00-00.00. Szczegółowe informacje na temat atrakcji dostępne są na stronie www.zimowynarodowy.pl. Uwaga! W piątek oraz sobotę zmianie ulegają drogi dojścia do Zimowego Miasteczka: wejście piesze odbywa się wyłącznie bramami numer 1, 2 i 3, a dla samochodów osobowych dedykowana jest brama numer 4.
 • Warszawski Jarmark Świąteczny
  Gorąca czekolada, grzane wino czy pyszne jedzenie? Znajdziesz to wszystko na Warzawskim Jarmarku swiątecznym przy bramie numer 2 PGE Narodowego. Kupisz tutaj ozdoby świąteczne, wianki adwentowe, a nawet piękną choinkę. Szczegółowe informacje na temat jarmarku dostępne są na stronie www.zimowynarodowy.pl. Wejście na jarmark bramą numer 2.
 • Wystawy "Dinozaury na żywo" oraz "Van Gogh Alive"
  Dwie spektakularne instalacje można zwiedzać w Centrum Wystawowym na przeciwko bramy numer 1 PGE Narodowego. W dniach 11-12.12.2015 r. wystawy funkcjonują według standardowych harmonogramów. Nie ma jednak możliwości dojazdu samochodem do Centrum Wystawowego. Dojście piesze do wystaw odbywa się tak samo, jak do bramy numer 1 stadionu (zobacz plan sytuacyjny). Więcej informacji o wystawach dostępne na stronach www.dinozaurynazywo.pl oraz www.vangoghalive.pl.
 • Oceanarium Prehistoryczne 3D
  Oceanarium Prehistoryczne 3D to pierwszy na świecie projekt, który "ożywia" prehistoryczne stworzenia morskie. W jego wnętrzach można poczuć się jak w środku oceanu. Ekspozycja jest czynna zgodnie ze standardowym harmonogramem w godzinach 10.00-20.00. Więcej informacji na stronie www.oceanarium3d.pl. Do oceanarium dotrzeć można wchodząc na teren stadionu bramami 1 i 2.
 • Wycieczki po PGE Narodowym
  Podczas wycieczki każdy ma szansę poczuć się jak kibic, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu, a nawet zwiedzić szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Szczegóły na temat wycieczek dostępne są na stronie www.pgenarodowy.pl/nasze-miejsce/wycieczki. Zarówno do kas wycieczek, jak i do miejsca zbiórki dotrzeć można wchodząc na teren stadionu bramami 1 i 2.
 • Wydarzenia biznesowe i korporacyjne
  Dla gości wydarzeń specjalnych odbywających się w lożach PGE Narodowego, Kantynie czy Biznes Klubie dedykowanym wejściem jest brama numer 5. Wjazd na parking odbywa się bramą numer 4 od strony ulicy Wybrzeże Szczecińskie (zobacz plan sytuacyjny).