Całkowicie nowa premierowa ekspozycja

15 grudnia 2015
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Największy na świecie samolot z miliona klocków Lego, 110 premierowych wspaniałych makiet, wielki Fun Park, Strefa Zabawy, Kino Edukacyjne - całkowicie nowa premierowa ekspozycja na PGE Narodowy.

Wybrane eksponaty na drugiej edycji wystawy:
 • Największy na świecie samolot wykonany  z miliona klocków Lego
  Składający się z miliona klocków model Boeinga 747 - samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży Prezydenta USA, jest wykonany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości. Zwiedzający będą mogli zajrzeć do środka samolotu i podejrzeć zbudowane z klocków sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych. Ponadto będzie można zobaczyć multimedialną prezentację przedstawiającą najciekawsze informacje dotyczące prezydenckiego samolotu oraz scenki rozgrywające się na jego pokładzie.

 • Najwyższy człowiek w historii
  Rekonstrukcja postaci najwyższego, mierzącego 272 cm, człowieka w historii - Roberta Wadlow'a. Do zbudowania tak wysokiej postaci w skali 1:1 nie wykorzystano żadnego wewnętrznego stelaża. Model zatem składa się wyłącznie z klocków - zużyto ponad 100.000 elementów.
 • Interaktywna Mapa Europy
  Wykonana w całości z klocków interaktywna, ogromna mapa Europy pokazuje granice państw, ich stolice, flagi, a także księstwa europejskie. Dzięki niej, nie tylko najmłodsi Zwiedzający będą mogli poszerzyć wiedzę dotyczącą najważniejszych organizacji europejskich.
 • Instrumenty muzyczne
  Makieta edukacyjna przedstawiająca popularne instrumenty muzyczne, takie jak: gitara, trąbka, perkusja, akordeon i skrzypce. Zwiedzający będą mieli okazję nie tylko zobaczyć instrumenty wykonane z tego nietypowego budulca, ale także posłuchać każdego z nich.
 • Okręt Neptun
  Model wykonany z klocków przedstawia replikę galeonu zbudowanego na potrzeby filmu „Piraci” Romana Polańskiego ( 1986 r ). W chwili premiery był najdroższym rekwizytem jaki kiedykolwiek wykorzystano w filmie. Model ma 170 cm długości, 130 cm wysokości i 50 cm szerokości.
 • Erebor – Samotna Góra
  Erebor jest jednym z głównym miejsc akcji Hobbita, dawną siedziba krasnoludów, głównym celem wyprawy bohaterów książki. Makieta o wysokości 205 cm pochłonęła 120.000 klocków i rok pracy budowniczego.
Niezapomniane wrażenia zapewniają również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO i ogromny niszczyciel gwiezdny Venator. Wyjątkowym dodatkiem są także makiety autorskie, m.in. Baza Księżycowa, Wioska i Zamek Średniowieczny oraz Hit Wystawy - makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie - rodzinną posiadłość głównych bohaterów „Pana Tadeusza” poematu Adama Mickiewicza.  Wyjątkową atrakcją są eksponaty o tematyce militarno-historycznej: bitwa na Łuku Kurskim, lądowanie w Normandii, replika okrętu ORP Kościuszko czy kilkadziesiąt miniatur czołgów i pojazdów wojskowych.

Na Wystawie coś dla siebie znajdą także miłośnicy nowoczesnych technologii. Wśród eksponatów pojawi się seria zaprogramowanych robotów. Zwiedzający będą mogli między innymi: zagrać z robotem w kółko i krzyżyk, obserwować maszynę kroczącą AT-ST z filmu Gwiezdne Wojny, zmierzyć się z dwugłową kobrą oraz podziwiać poruszającego się pająka.

Co o tym sądzisz?

Artykuły polecane

15 grudnia 2015
2. edycja największej w Polsce wystawy budowli z klocków LEGO®

Największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego można podziwiać na PGE Narodowym w Warszawie od 19 grudnia 2015 r. do 11 marca 2016 r. Cała ekspozycja składa się z wielu milionów klocków i zajmuje 3000 metrów kwadratowych.

15 grudnia 2015
Fun Park - Strefa zabawy klockami i kino edukacyjne

W zeszłorocznej edycji najmłodsi zwiedzający mieli tylko jedno zmartwienie. Po obejrzeniu niezliczonej ilości modeli z ulubionych klocków, chcieli koniecznie móc się nimi pobawić. Niestety wszystkie znajdowały się wyłącznie w zamkniętych gablotach.

15 grudnia 2015
Największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków LEGO®

Składający się z miliona klocków model Boeinga 747 - samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży Prezydenta USA, jest wykonany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości.