2. edycja największej w Polsce wystawy budowli z klocków LEGO®

15 grudnia 2015
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków Lego można podziwiać na PGE Narodowym w Warszawie od 19 grudnia 2015 r. do 11 marca 2016 r. Cała ekspozycja składa się z wielu milionów klocków i zajmuje 3000 metrów kwadratowych.

UWAGA
Zmiana daty zamknięcia wystawy! Wystawa będzie dostępna na PGE Narodowym do 28 marca 2016 roku! Zapraszamy.
Wszystkie eksponaty będą prezentowane w Warszawie po raz pierwszy. Dodatkową atrakcją dla Zwiedzających jest Strefa Zabawy oraz Kino Edukacyjne. Ponadto na wystawie można podziwiać największy, jak dotąd, samolot zbudowany z klocków LEGO® – Air Force One, czyli Boeing 747 należący do Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Do jednego z najciekawszych eksponatów można niewątpliwie zaliczyć składający się z miliona klocków model Boeinga 747 - samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży Prezydenta USA, jest wykonany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości. Zwiedzający będą mogli zajrzeć do środka samolotu i podejrzeć zbudowane z klocków sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych. Ponadto będzie można zobaczyć multimedialną prezentację przedstawiającą najciekawsze informacje dotyczące prezydenckiego samolotu oraz scenki rozgrywające się na jego pokładzie. 

Inną ciekawą budowlą z klocków jest figura najwyższego człowieka w historii w skali 1:1. Jest to rekonstrukcja postaci mierzącego 272 cm Roberta Wadlow'a. Do zbudowania tak wysokiej figury nie wykorzystano żadnego wewnętrznego stelaża. Model zatem składa się wyłącznie z klocków - zużyto ponad 100.000 elementów.

Premiery nowych eksponatów

Niezapomniane wrażenia zapewniają również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO® i ogromny niszczyciel gwiezdny Venator. Wyjątkowym dodatkiem są także makiety autorskie, m.in. Baza Księżycowa, Wioska i Zamek Średniowieczny oraz Hit Wystawy - makieta przedstawiająca dworek w Soplicowie - rodzinną posiadłość głównych bohaterów „Pana Tadeusza” poematu Adama Mickiewicza.

Wyjątkową atrakcją są eksponaty o tematyce militarno-historycznej: bitwa na Łuku Kurskim, lądowanie w Normandii, replika okrętu ORP Kościuszko czy kilkadziesiąt miniatur czołgów i pojazdów wojskowych.

Na Wystawie coś dla siebie znajdą także miłośnicy nowoczesnych technologii. Wśród eksponatów pojawi się seria zaprogramowanych robotów. Zwiedzający będą mogli między innymi: zagrać z robotem w kółko i krzyżyk, obserwować maszynę kroczącą AT-ST z filmu Gwiezdne Wojny, zmierzyć się z dwugłową kobrą oraz podziwiać poruszającego się pająka.

LEGO®? Zrób to sam

W zeszłorocznej edycji najmłodsi Zwiedzający mieli tylko jedno zmartwienie. Po obejrzeniu niezliczonej ilości modeli z ulubionych klocków, chcieli koniecznie móc się nimi pobawić. Niestety wszystkie znajdowały się wyłącznie w zamkniętych gablotach. Druga Edycja Największej w Polsce Wystawy Budowli z Klocków LEGO® daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni Fun Parku znajduje się strefa Duplo, stoliki do zabawy klockami LEGO®, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. W Warszawie będzie można „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków mogą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach. Ponadto wytrzymałość budowli można sprawdzić na platformie wibracyjnej Super Shaker.

Wytchnieniem po wspaniałej zabawie może być edukacyjny seans w kinie, w którym świat nauki i wiedzy ukazany jest przez pryzmat klocków LEGO®. Organizatorzy z wielką przyjemnością zawiadamiają, że Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Ministra Marka Michalaka.

Co o tym sądzisz?

Artykuły polecane

15 grudnia 2015
Fun Park - Strefa zabawy klockami i kino edukacyjne

W zeszłorocznej edycji najmłodsi zwiedzający mieli tylko jedno zmartwienie. Po obejrzeniu niezliczonej ilości modeli z ulubionych klocków, chcieli koniecznie móc się nimi pobawić. Niestety wszystkie znajdowały się wyłącznie w zamkniętych gablotach.

15 grudnia 2015
Największy na świecie samolot wykonany z miliona klocków LEGO®

Składający się z miliona klocków model Boeinga 747 - samolotu specjalnie przygotowanego do międzynarodowych podróży Prezydenta USA, jest wykonany w skali 1:7, ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości.

15 grudnia 2015
Całkowicie nowa premierowa ekspozycja

Największy na świecie samolot z miliona klocków Lego, 110 premierowych wspaniałych makiet, wielki Fun Park, Strefa Zabawy, Kino Edukacyjne - całkowicie nowa premierowa ekspozycja na PGE Narodowy.