Robert Lewandowski wprowadził się na PGE Narodowy

05 lutego 2016
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Trzy miesiące ciężkiej pracy, sześcioosobowy zespół, kilkadziesiąt litrów kawy, niezliczone nieprzespane noce i 70 000 klocków - dzięki połączeniu tych elementów powstała pierwsza na świecie figura Roberta Lewandowskiego. Została wykonana w skali 1:1 w całości z klocków LEGO. Od dziś można ją oglądać na "Totalnie Nowej Wystawie Budowli z Klocków LEGO" na PGE Narodowym.

UWAGA
Zmiana daty zamknięcia wystawy! Wystawa będzie dostępna na PGE Narodowym do 28 marca 2016 roku! Zapraszamy.
Robert Lewandowski to nie tylko gwiazda polskiej piłki nożnej. To jedna z ikon światowego futbolu. Człowiek, który już przeszedł do historii tej dyscypliny sportu. Profesjonalista w każdym calu. Zarówno na boisku jak i poza nim. Już dziś stał się idolem i wzorem do naśladowania dla milionów ludzi na całym świecie. Wyrazem uznania najczęściej bywają medale, dyplomy, statuetki oraz puchary. Cristiano Ronaldo ma swoją figurę woskową. Robert Lewandowski doczekał się figury wykonanej z klocków lego.

Prace trwały trzy miesiące. Po dopięciu wszystkich formalności, sześcioosobowy zespół pasjonatów związanych z największą w Polsce "Totalnie Nową Wystawą Budowli z Klocków LEGO" spędził nad budową figury ponad 1200 godzin. By Robert Lewandowski wyglądał niemal identycznie jak w rzeczywistości, wykorzystano 70 000 klocków LEGO.

– Temat tylko na pierwszy rzut oka wydaje się prosty. Klocki, pomimo że kształtne, równe i kolorowe, to do odwzorowania kogoś tak nieprzeciętnego, nie są już materiałem wdzięcznym. Robert Lewandowski to idealne połączenie duszy, 470 mięśni i wielu innych szczegółów, które sprawiają, że jest kim jest. Cieszę się, że udało nam się osiągnąć taki efekt – podkreśla Rafał Szymański, organizator wystawy.

Pierwszym etapem było wykonanie, w specjalnym programie, projektu składającego się z kilkudziesięciu tysięcy kostek. Jednak projekt taki nie odwzorowuje dokładnie załamań, kształtów oraz szczegółów. Tu z pomocą przyszli specjaliści od budowania z klocków, którzy mozolnie i cierpliwie poprzez odpowiedni dobór klocków oraz sposób ich łączenia stworzyli naszego wielkiego piłkarza niemal jak prawdziwego.

Robert Lewandowski to wyjątkowa postać także na PGE Narodowym. Na tym obiekcie nikt nie zdobył więcej goli niż on. W barwach reprezentacji Polski, w Warszawie już 12 razy pokonywał bramkarzy rywali.

– PGE Narodowy to arena wielofunkcyjna. Mimo, że mamy różne oblicza to przede wszystkim jesteśmy domem polskiej piłki nożnej. Domem reprezentacji. To tu nasi piłkarze odnoszą spektakularne zwycięstwa. To na PGE Narodowym Polska wywalczyła awans do Euro 2016. Robert Lewandowski swoją strzelecką formą wielokrotnie udowadniał, że na naszym stadionie czuje się znakomicie. Niezwykle się cieszę, że dziś udało nam się połączyć dwa filary naszej działalności, czyli sport ze spektakularnymi wystawami – mówi Jakub Opara, prezes PL.2012+ operatora PGE Narodowego.

Figurę Roberta Lewandowskiego będzie można podziwiać na "Totalnie Nowej Wystawie Budowli z Klocków LEGO" na PGE Narodowym od 5 lutego od godziny 12.00 do końca trwania Wystawy czyli do 11 marca 2016 roku.  


Co o tym sądzisz?