Rozświetlony PGE Narodowy

06 września 2016
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Najnowocześniejszy obiekt wielofunkcyjny w Polsce rozświetla już nazwa własna PGE Narodowy. W miniony weekend zakończył się montaż dwóch konstrukcji o wadze 10 ton każda.

Napisy PGE Narodowy umieszczone na elewacji zachodniej, tj. od strony Wybrzeża Szczecińskiego i wschodniej, tj. od strony ul. Zielenieckiej nocą świecą na biało, a w ciągu dnia na niebiesko.

O opinie na temat PGE Narodowego i podświetlonej nazwy własnej poprosiliśmy mieszkańców Warszawy. W załączonym filmie oceniają instalacje i sam obiekt.

Instalacje, mające 32 metry długości i 8 metrów wysokości każda, zostały wykonane z profili stalowych i aluminium. Litery, z których ułożony jest napis PGE Narodowy, mają wysokość 4 oraz 2 metry i wyposażone są w 65 tys. punktów LED. Konstrukcję nośną nazwy własnej PGE Narodowego przyspawano do konstrukcji elewacji na wysokości 39 metrów od poziomu terenu wokół obiektu i 62 metrów od poziomu Wisły.


Montaż nazwy własnej PGE Narodowego to istotny element świadczeń najbardziej prestiżowego kontraktu sponsoringowego w Polsce zawartego pomiędzy operatorem obiektu spółką PL.2012+, a PGE Polską Grupą Energetyczną. Umowa obowiązywać będzie do lutego 2021 r. Nazwa PGE Narodowy obowiązuje od momentu podpisania umowy.

– Nasz obiekt to miejsce i źródło pozytywnej energii. Obiekt, który tworzy zgrana współpraca dwóch cenionych i silnych marek. Dzięki temu możemy dostarczyć milionom kibiców niezapomniane wrażenia i emocje – podkreśla Jakub Opara, prezes zarządu PL.2012+. 

Konstrukcję nazwy własnej PGE Narodowego zaprojektowało biuro architektoniczne JSK Architekci. To samo, które zwyciężyło w konkursie na zaprojektowanie głównej areny piłkarskich mistrzostw Euro 2012, rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie.

Ogromny ciężar konstrukcji wymagał przeprowadzenia skrupulatnych testów w tunelu aerodynamicznym, które miały miejsce w niemieckim Stuttgarcie. Napis PGE Narodowy został poddany działaniu ekstremalnych warunków wietrznych pod okiem specjalistów biura konstrukcyjnego SBP GmbH, które jest także autorem projektu konstrukcji całego stadionu.

Podpisy pod najbardziej prestiżowym kontraktem sponsoringowym w Polsce złożono 10 lipca 2015 r. Tym samym obiekt, który do dziś odwiedziło blisko 6 mln gości, przez następne lata będzie nosił nazwę PGE Narodowy. Partner tytularny stadionu, PGE Polska Grupa Energetyczna, to największe przedsiębiorstwo sektora elektroenergetycznego w Polsce. 40 proc. prądu płynącego z gniazdek polskich domów i przedsiębiorstw wyprodukowały elektrownie z Grupy PGE.