https://pgen.pl/assets/cache/d073dba819326820964f146ffcd7acbb_750_319_optim.jpg

Audiodeskrypcja podczas meczów Reprezentacji Polski w piłce nożnej

Podczas wydarzeń na PGE Narodowym komentatorzy podają na żywo wszystkie cenne informacje - od ubioru zawodników, ich ustawienia na boisku, po mimikę trenera. To wszystko odbywa się za pomocą audiodeskrypcji. Usługa ta będzie dostępna również w trakcie dwóch meczów Reprezentacji Polski w piłce nożnej - z Danią i Armenią.

Audiodeskrypcja jest darmowa i skierowana głównie do osób niewidomych oraz słabo widzących. Pozwala im na pełny odbiór spektakularnych wydarzeń sportowych, muzycznych i kulturalnych, które odbywają się na arenie. Komentarz na żywo może odbierać każda osoba na obiekcie, która wyposażona jest w radio lub telefon z radiem i słuchawkami. Sygnał jest dostępny na częstotliwości 91,5 FM, a nadawanie rozpoczyna się na 10 minut przed wydarzeniem.

Fundacja "Katarynka" udostępnia audiodeskrypcję od 2010 roku. Brała udział w audiodeskrybowaniu meczów podczas Turnieju EURO 2012. Na stałe współpracuje z klubem Legia Warszawa i PGE Narodowym oraz telewizją Canal+ Sport przy audiodeskrypcji meczów. W partnerstwie z Miastem Wrocław udostępnia mecze piłkarskie, żużlowe i koszykarskie od 2013 roku.

"Katarynka" działa przeciw wykluczeniu z kultury osób niepełnosprawnych, współpracuje z teatrami. Stworzyła pierwszy na świecie portal filmowy dla niewidomych i niesłyszących odbiorców www.adapter.org.pl. Fundacja organizuje Warsztaty Wyobraźni - Bajkę bez Barier. To niezwykły projekt, podczas którego głuche dzieci współtworzą muzykę, a niewidome obraz do bajkowych teledysków, które emituje Telewizja MiniMini+.

Link skrócony: www.stdn.pl/5495c

Co o tym sądzisz?