https://pgen.pl/assets/cache/3ef768162b0c7b3ea7688ed0c0270a08_750_319_optim.jpg

Konferencja prasowa Reprezentacji Polski przed meczem z Danią

Już jutro Reprezentacja Polski zmierzy się z Danią w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2018. Polscy piłkarze odbyli dziś trening na PGE Narodowym, a wcześniej spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej.

Na konferencji obecni byli selekcjoner Reprezentacji Polski Adam Nawałka, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak i Arkadiusz Milik. Trener odpowiedział na pytania dziennikarzy dotyczące, m.in. przygotowań do meczu z Danią i o dyspozycyjności zawodników, a także odniósł się do ostatniego meczu z Kazachstanem – Zawsze bardzo starannie przygotowujemy się do każdego meczu, zarówno do eliminacyjnego, jak i towarzyskiego. Tak było również w przypadku meczu z Kazachstanem, pod względem zarówno logistycznym, treningowym, jak i szkoleniowym. Istotne były aspekty przygotowania mentalnego i fizycznego. Niezwykle ważne są elementy taktyki, które cały czas staramy się doskonalić. Jestem przekonany, że nasz plan przed meczami z Danią i Armenią będzie funkcjonował bardzo dobrze. Ale to boisko zawsze wszystko weryfikuje – mówił selekcjoner.

Trener Nawałka dodał również, że do spotkania z Danią są przygotowani optymalnie i że jest zadowolony z przebiegu zgrupowania – Zrobimy wszystko, żeby mecz zakończył się po naszej myśli, szanujemy naszego rywala. Drużyna Danii jest mocnym zespołem, ma wysoką kulturę gry i świetną organizację. Zespół prezentuje się dobrze pod względem fizycznym. Czeka nas trudne spotkanie, ale wierzymy we własne umiejętności. Mamy wiele atutów i będziemy starać się to wykorzystać na boisku – dodał trener.

Kamil Grosicki mówił o grze na PGE Narodowym – Gramy u siebie, wracamy do swojego domu, wszyscy czujemy się tutaj bardzo dobrze, więc chcemy się zrehabilitować za mecz w Kazachstanie. Musimy jutro wyjść, pokazać się z jak najlepszej strony i wygrać spotkanie – dodał Grosicki.

Źródło: www.pzpn.pl

Link skrócony: www.stdn.pl/d5fb8

Co o tym sądzisz?