https://pgen.pl/assets/cache/76489055aa6a4425b5c7d71f97b1fc40_750_319_optim.jpg

Depeche Mode ogłaszają Global Spirit Tour

Trasa rozpocznie się 5 maja 2017 w Sztokholmie w Szwecji. Nowy album studyjny Depeche Mode Spirit na początku 2017 roku.

Depeche Mode, jeden z najbardziej wpływowych zespołów muzyki nowoczesnej, ogłosił dzisiaj podczas specjalnego wydarzenia w Milanie trasę koncertową promującą nową studyjną płytą Spirit, która ukaże się na początku 2017. Global Spirit Tour zapewni starym jak i nowym fanom emocjonalne i intensywne przeżycie podczas koncertów. 

Podczas pierwszej części Global Spirit Tour Dave Gahan, Martin Gore i Andy Fletcher wystąpią dla ponad 1.5 miliona fanów w 32 miastach w  21 krajach Europy. Trasa rozpocznie się w Stockholm’s Friends Arena 5 maja 2017 i zawita do ulubionych miejsc fanów, włączając paryski Stade de France, San Siro w Mediolanie i Olympia Stadion w Berlinie. Zespół zagra także w nowych miejscach takich jak London Stadium, Otkritie Arena w Moskwie oraz Veltins-Arena w Gelsenkirchen, Niemcy. Trasa Europejska zakończy się 23 lipca z show w Cluj-Napoca, Rumunia. Na końcu umieszczone są wszelkie informacje dotyczące trasy. 

Depeche Mode
PGE Narodowy, Warszawa
21 lipca 2017

Bilety w cenach od 179 pln będą dostępne tylko na www.livenation.pl i www.ticketmaster.pl.
Przedsprzedaż biletów startuje 19 października o 10.00 i potrwa do 20 października do 20.00. 
Sprzedaż ogólna rusza 21 października o 10.00.

Po europejskiej części trasy, która przypadnie na wakacje 2017, Global Spirit Tour będzie kontynuowana w Ameryce Północnej i Południowej. Global Spirit Tour będzie 18-stą trasą koncertową zespołu i pierwszą od trzech lat.  Podczas ostatniej trasy koncertowej Delta Machine Tour Depeche Mode zagrali dla ponad 2.5 miliona fanów  podczas wyprzedanych koncertów w Europie oraz Ameryce Północnej. Była to jedna z największych i najlepiej sprzedających się tras koncertowych w 2013 r. Podczas Global Spirit Tour zespół będzie kontynuował akcję charytatywną we współpracy ze szwajcarską firmą produkującą zegarki Hublot, zbierając fundusze na Charity: Water i zwiększając świadomość istoty jej misji - zapewnienia bezpiecznej wody pitnej dla wszystkich na świecie.

Spirit będzie 14 studyjnym albumem muzycznych pionierów. Ich wcześniejsza płyta z 2013 r Delta Machine uplasowała się w pierwszej piątce w 26 krajach oraz zajęła pierwsze miejsce na listach w 12 krajach. Producentem płyty jest James Ford, który jest członkiem-założycielem Simian Mobile Disco i który zajmował się produkcją płyt zespołów takich jak Florence and the Machine oraz Arctic Monkeys. Spirit będzie wydana na początku 2017 r przez Columbia Records na całym świecie. 

W Mediolanie Dave Gahan powiedział: “Jesteśmy niezwykle dumni z dźwięku i energii albumu Spirit i bardzo podekscytowani tym, że wracamy na trasę, aby podzielić się nim z fanami na całym świecie."

Mając na koncie ponad 100 milionów sprzedanych płyt i koncerty zagrane dla ponad 30 milionów fanów na całym świecie, Depeche Mode nie chce osiąść na laurach, są inspiracją dla ogromnej ilości artystów a krytycy nazywają ich “wciąż płonącym ogniem” oraz “zespołem zyskującym ciągle na znaczeniu”. Spirit i Global Spirit Tour mają za cel kontynuowanie historii muzycznych innowacji, zdobycie dobrych opinii fanów i krytyków oraz osiągnięcie sukcesu komercyjnego.

The Global Spirit Tour –  Daty Letniej Trasy Koncertowej 2017
May 5
May 7
May 9
May 12
May 14
May 17
May 20
May 22
May 24
May 27
May 29
May 31
June 3
June 5
June 9
June 11
June 18
June 20
June 22
June 25
June 27
June 29
July 1
July 4
July 6
July 8
July 13
July 15
July 17
July 19
July 21
July 23
Stockholm, Sweden
Amsterdam, Netherlands
Antwerp, Belgium
Nice, France
Ljubljana, Slovenia
Athens, Greece
Bratislava, Slovakia
Budapest, Hungary
Prague, Czech Republic
Leipzig, Germany
Lille, France
Copenhagen, Denmark
London, United Kingdom
Cologne, Germany
Munich, Germany
Hannover, Germany
Zurich, Switzerland
Frankfurt, Germany
Berlin, Germany
Rome, Italy
Milan, Italy
Bologna, Italy
Paris, France
Gelsenkirchen, Germany
Bilbao, Spain
Lisbon, Portugal
St. Petersburg, Russia
Moscow, Russia
Minsk, Belarus
Kiev, Ukraine
Warsaw, Poland
Cluj-Napoca, Romania
Friends Arena
Ziggo Dome
Sportpaleis
Stade Charles-Ehrmann
Dvorana Stožice
Terra Vibe Park
Štadión Pasienky
Groupama Aréna
Eden Aréna
Festwiese
Stade Pierre-Mauroy
Telia Parken
London Stadium
RheinEnergieStadion
Olympiastadion
HDI Arena
Letzigrund Stadion
Commerzbank-Arena
Olympiastadion
Stadio Olimpico
Stadio San Siro
Stadio Rentao Dall’Ara
Stade de France
Veltins-Arena
BBK Live Festival
NOS Alive Festival
SKK
Otkritie Arena
Minsk-Arena
Olimpiyskiy National Sports Complex
PGE Narodowy
Cluj Arena

Link skrócony: www.stdn.pl/7da88

Co o tym sądzisz?