Dźwięk i obraz bez kompromisów

04 listopada 2016
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Weekend z najlepszym sprzętem świata. Rusza Audio Video Show 2016 na PGE Narodowym.

Dwudziesta edycja Audio Video Show będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na swój jubileusz. W tym roku po raz kolejny zaprezentowane zostaną zjawiskowe, unikatowe i bardzo często najdroższe urządzenia audio i video. Wśród nich nie zabraknie głośnych – dosłownie i w przenośni – premier.

W warszawskich hotelach Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski oraz na stadionie PGE Narodowy na odwiedzających czeka ponad 500 firm w 160 salach demonstracyjnych. Nie zabraknie także specjalnej, wydzielonej strefy słuchawkowej, która jest jednocześnie największą wystawą słuchawek w Polsce. Wszyscy wielbiciele najwyższej jakości dźwięku i obrazu od 4 do 6 listopada będą mieli swoje huczne święto.

Najwyższa półka cenowa

Na takiej wystawie jak Audio Video Show najbardziej elektryzują publiczność zestawy audio o cenach niemalże abstrakcyjnych. Nic jednak dziwnego, bowiem nie często mamy okazję posłuchać systemu audio za 2 mln złotych. Taki zestaw będzie prezentowany w tym roku na PGE Stadionie Narodowym, a w jego skład wchodzą kolumny Alexx amerykańskiej firmy Wilson Audio, wzmacniacze monofoniczne Dan D’Agostino Momentum M400 oraz najwyższy model przetwornika MSB – DAC Select II. Na miłośników czarnej płyty czeka gramofon Spiral GrooveSG1.2 wraz z przedwzmacniaczem korekcyjnym Dan D’Agostino Momentum Phonostage. 
Stadion PGE Narodowy, Studio TV3

Miłośnicy kompletnego odizolowania się od otoczenia będą mogli przetestować zestaw słuchawek o równie zawrotnej cenie. Słuchawki Sennheiser HE-1 Orpheus to koszt rzędu 250 tys. zł. Nauszniki są konstrukcją elektrostatyczną, w której role tradycyjnych przetworników dynamicznych pełni specjalna folia, o grubości zaledwie kilku mikronów. W komplecie dostarczany jest dedykowany wzmacniacz lampowy. Wśród znawców słuchawek to zestaw, którego nie trzeba przedstawiać, ale nawet zupełni laicy będą mogli przekonać się na własnych uszach, jak brzmi ćwierć miliona złotych. Bugatti Veyron świata słuchawek.
Stadion PGE Narodowy, sala 141

Najlepszy wzmacniacz świata?

Jednym z ciekawszych i jednocześnie najdroższych urządzeń, jakie zostaną zaprezentowane podczas tegorocznego Audio Video Show jest kosztujący 800 tys. zł NAIM Statement - wzmacniacz, który jednocześnie będzie pierwszy raz prezentowany podczas warszawskiej imprezy. NAIM Statement to bezkompromisowy projekt Brytyjczyków z firmy NAIM składający się z trzech około stukilogramowych wież, ale o tym, czy ów wzmacniacz zasługuje na miano najlepszego na ziemi, przekonać się trzeba samemu.
Stadion PGE Narodowy, sala 211

W kategorii „wzmacniacze” szczególnie warta uwagi będzie także premiera od firmy Marantz – wzmacniacz PM10 wraz z odtwarzaczem płyt SA10 należący do nowej serii urządzeń, przy której pracował sam Ken Ishiwata. Oficjalna premiera nowych, referencyjnych urządzeń Marantza i spotkanie dla dziennikarzy z całego świata, będzie miało miejsce... 1 grudnia tego roku, a mimo to pojawią się prawie one miesiąc wcześniej, właśnie na Audio Video Show.
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Galeria 3

Kolejnym mocnym punktem na szlaku wzmacniaczy jest także hi-endowa lampowa konstrukcja dedykowana słuchawkom: Fostex HP-V8. Bez cienia przesady wzmacniacz można określić mianem obiektu pożądania melomanów, między innymi ze względu na niezwykle niski jak na lampową konstrukcję stosunek sygnału do szumu na poziomie 115 dB – praktycznie niespotykany w konstrukcjach lampowych. Ten niecodzienny wzmacniacz słuchawkowy waży 40 kg i kosztuje okrągłe 40.000 zł.
Stadion PGE Narodowy, strefa słuchawkowa

Kolumny

Dwudziesta edycja Audio Video Show to również cała gama kolumn, które nie tylko brzmią, ale również wyglądają zjawiskowo. Wśród nich znajdą się oczywiście takie klasyczne pozycje jak B&W 800 D3, które według znawców tematu są tym, czym dla Mercedesa jest klasa S. Premiera najnowszej generacji „osiemsetek” to dla brytyjskich konstruktorów duże wydarzenie. Nowe kolumny to rezultat siedmiu lat dopracowywania szczegółów, aby najlepsze stało się jeszcze lepsze
Stadion PGE Narodowy, sala Studio TV1

Nowe „osiemsetki” od Bower & Wilkins to swoista klasyka, podobnie jak cieszące się uznaniem kolumny Avantgarde Duo XD, które są jednocześnie kwintesencją tubowej techniki stosowanej przez niemieckiego producenta. To tez zupełnie nowy wątek – system dokładnej kalibracji charakterystyki w zakresie niskotonowym, za pomocą komputera użytkownika z zainstalowanym oprogramowaniem. 
Stadion PGE Narodowy, sala 210

Jednak na Audio Video Show w tym roku będzie kilka debiutantów, których koniecznie trzeba tak posłuchać, jak i zobaczyć. Jeden z nich to Cabasse i kolumny La Sphere, których koncentryczna czterorożna konstrukcja nie ma na świecie odpowiednika. Kosztujące 700.000 zł głośniki to koncentryczny układ czterodrożny, doprowadzony niemal do ideału wieloletnimi badaniami i udoskonaleniami. O swoich najnowszych konstrukcjach opowie osobiście konstruktor i syn założyciela firmy – Christophe Cabasse.
Stadion PGE Narodowy, sala Studio TV2

Innym, choć doskonale wszystkim znanym debiutantem na Audio Video Show będzie Bang & Olufsen, który zaprezentuje m.in. swój flagowy produkt: kolumny Beolab 90, z których każda wyposażona jest w 18 głośników oraz 18 wzmacniaczy o mocy 8200W. Dodając do tego efekt wizualny kolumn, staje się jasne, że nie można obok nich przejść obojętnie. 
Stadion PGE Narodowy, sala Symfonia 2

Premierowo będzie można zobaczyć również najnowsze dokonania Kanadyjczyków z firmy Paradigm. Prezentowane kolumny Persona są jednocześnie najwyższą linią wśród produktów kanadyjskiego producenta. Kolumny z tej serii wyposażone są w berylowe głośniki wysokotonowe oraz obudowy o przekroju lutni, wykonane z 7-warstwowego drewna. Najwyższy model 9H reklamowany jest hasłem „kolumny za $100.000, w cenie $35.000”.
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Belweder 2

Wśród premier będą także kolumny Berlina RC8 od Gauder Akustik. Tradycyjnie dla tego producenta kolumny wyposażone są w komplet głośników ceramicznych Accutona. Na pytania o nie odpowie ich konstruktor dr Roland Gauder. 
Hotel Golden Tulip, sala Azalia 2

Równie ciekawie zapowiada się prezentacja kolumn Cygnus od Rockport Technologies, które maja zastąpić cenione Atria i Avior. Głośniki prezentowane są razem z topową, lampową elektroniką firmy VTL - wzmacniaczem mocy S-400 series II oraz referencyjnym przedwzmacniaczem TL-7.5 series III. Źródłem tej prezentacji jest gramofon VPI model Avenger Reference z wkładka Lyra Etna.
Stadion PGE Narodowy, sala Studio TV6

Słuchawki, gramofony i winyle 

Jedną z atrakcji dwudziestej edycji Audio Video Show będzie również giełda winylowa, a jej doskonałym uzupełnieniem będzie powrót długo oczekiwanej legendy – gramofonu Technics SL – 1200GAE, godnego następcy SL-1200MK6 – ostatniego z kultowej serii. Nowy gramofon, pozostając przy klasycznym wyglądzie, posiada zmodernizowaną konstrukcję z napędem bezpośrednim. 
Stadion PGE Narodowy, sala Continental

Z kolei transport Metronome Technologie Kalista CD firmy Koris, to dzielony odtwarzacz CD, który gra ponoć jak gramofon analogowy. Duże wrażenie oprócz samej techniki robi również cena: 350 tys. zł. Na Audio Video Show odbędzie się jego światowa premiera, a pokaz prowadzi osobiście dyrektor generalny Metronome Technologie – Pan Jean Marie Clauzel.
Stadion PGE Narodowy, sala 224

Jednak odwiedzając największą wystawę słuchawek będzie można dostać prawdziwego zawrotu głowy. Modele pochodzące od 50 producentów, wśród których znaleźć można m.in. słuchawkowy odpowiednik kolumn Utopia od Focala. Flagowe nauszniki maja być rewolucyjne pod względem konstrukcji – wyposażono je w technologie nieużywane wcześniej w tej kategorii produktów, a tym opatentowany, berylowy przetwornik w wersji dopasowanej do słuchawek. 
Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 1

Na uwagę zasługuję kultowy już zestaw od McIntosh: wzmacniacz słuchawkowy MHA100 oraz dedykowane słuchawki MHP1000. W słuchawkach zastosowano przetworniki elektroakustyczne o średnicy 40 mm z technologią Tesla, opracowaną przez firmę Beyerdynamic. Za przyjemność posiadania takiego słuchawkowego kompletu trzeba zapłacić nieco ponad 30.000 zł.
Stadion PGE Narodowy, strefa słuchawkowa

Z kolei najdroższe słuchawki dokanałowe – Final LAB II – wypuszczone w limitowanej liczbie 200 sztuk można bez obaw nazwać dziełem sztuki. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych dostępnych technologii obróbki tytanu przy pomocy drukarki 3D, osiągnięto formę dotychczas niemożliwą do uzyskania.
Stadion PGE Narodowy, strefa słuchawkowa

Najlepszy obraz

Już drugi rok z rzędu wystawa Audio Video Show obejmuje także telewizory oraz projektory pokazujące niesamowity rozwój technologii odtwarzania obrazu. Podczas tegorocznej edycji wystawy do najciekawszych atrakcji „video” można zaliczyć telewizory SUHD od Samsunga. Koreański producent zaprezentuje wysokiej klasy 65 i 78-calowe telewizory z serii KS9500. Modele te wyposażono w 10-bitowe wyświetlacze gwarantujące lepszą gradacją barw oraz podświetlenie wykorzystujące kropki kwantowe (ang. quantum dots), co pozwala wyświetlić szeroką paletę głęboko nasyconych barw. Testy wykazują, ze nowe modele SUHD są w ścisłej rynkowej czołówce najlepszych telewizorów.
Stadion PGE Narodowy, sala Platynowa 3

Sporym wydarzeniem będzie także pierwszy publiczny pokaz laserowego telewizora SIM2 – xTV. To „cacko” potrafi w dowolnej przestrzeni wyświetlić wysokiej jakości obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli czyli FullHD. Nowy opatentowany przez SIM2 pomysł na telewizor łączy duże doświadczenie tego producenta w konstrukcji najlepszych projektorów do kina domowego i najnowszych osiągnieć w dziedzinie korzystania z lasera jako źródła światła. Możesz go mieć w swoim salonie za jedyne 54.000 zł.
Stadion PGE Narodowy, sala 118

Nie zabraknie też czegoś dla fanów technologii 4K HDR. Panasonic przygotował pokaz dwóch najlepszych serii swoich telewizorów: DX800 oraz DX900. Ten drugi na potrzeby techniki HDR posiada bardzo duży współczynnik kontrastu, który osiągany jest za pomocą matrycowego podświetlenia LED ze strefowym wygaszaniem diod. 
Stadion PGE Narodowy, sala Continental

Inną ciekawostką będzie stoisko Philips, gdzie producent pokaże swój pierwszy telewizor OLED z serii 901F. Najnowszy model to nie tylko znakomite 55-cali z szeroką paletą barw i HDR, lecz przede wszystkim pierwszy na świecie OLED z systemem Ambilight. Oprócz OLED-a możemy zobaczyć także 65-calowy model z systemem AmbiLux, który wykorzystuje mikroprojektory do uzyskania niesamowitych wrażeń wizualnych i stanowi kolejny krok w ewolucji tak lubianego przez użytkowników Ambilighta.
Stadion PGE Narodowy, sala Platynowa 1

Z kolei miłośnicy kina domowego nie powinni przejść obojętnie obok najnowszych projektorów z laserowym źródłem światła. Na przykład firma JVC przygotowała polską premierę swojego flagowego rzutnika JVC DLA-Z1. Tego Rolls-Royce’a wśród projektorów wyposażono w laserowe źródło światła Blu-Escent, dzięki czemu jasność obrazu sięga 3000 lumenów. DLA-Z1 wyświetla obrazy w pełnej rozdzielczości 4K, obsługuje tryb HDR (w tym HLG), ma szeroka paletę barw (100% DCI), a o wysokiej jakości świadczy certyfikat THX.
Stadion PGE Narodowy, sala 136

Kolejnym punktem na mapie koneserów kina domowego powinno być stoisko firmy Sony, która zaprezentuje najwyższej klasy laserowy projektor VPL-VW5000ES. Oferuje on zarówno wysoki kontrast i jasność obrazu, głęboko nasycone barwy oraz ostre odwzorowanie ruchu. 
Stadion PGE Narodowy, sala 107

Jeszcze więcej atrakcji zarówno ze świata dźwięku jak i obrazu czeka na gości na wystawie Audio Video Show 2016. Serdecznie zapraszamy!

 
Audio Video Show - Audio Video Show jest największą w Polsce i drugą co do wielkości wystawą sprzętu audio-video w Europie. Na wystawie można zobaczyć wszystkie elementy wchodzące w skład domowych systemów audiowizualnych, m.in. odtwarzacze CD i Blu-ray, wzmacniacze, odtwarzacze sieciowe, kolumny głośnikowe, słuchawki, projektory i telewizory. Audio Video Show to jedyne miejsce, gdzie można osobiście posłuchać i obiektywnie porównać wiele urządzeń z praktycznie wszystkich pułapów cenowych. Równolegle z prezentacją sprzętu odbywają się liczne seminaria poświęcone tematyce audio-video oraz koncerty.