Przed nami 4. edycja przystanku Skateboardowego

17 listopada 2016
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Już 19 listopada na Skateparku Zimowego Narodowego rusza drugi przystanek Skateboardowego Grand Prix Polski 2016.

4 edycja przystanku Skateboardowego Grand Prix zagości na Skateparku Zimowego Narodowego. Grand Prix Polski 2016 to cykl zawodów deskorolkowych tworzących deskorolkowe mistrzostwa Polski. Pierwszy przystanek Grand Prix odbył się na zawodach deskorolkowych Lines of Bielawa, drugi odbędzie się na Skateparku Zimowego Narodowego 19 listopada, natomiast trzeci przystanek zagości na zadaszonym skateparku  w Rzeszowie 10 grudnia.

W 2015 roku w cyklu GP wzięło udział ponad 130 najlepszych zawodników z całej Polski. 19 listopada o godz. 12.00 na Zimowym Narodowym odbędą się zawody na najlepszy przejazd oraz konkurs na najlepszy trick. 

Zawody polegają na przejazdach eliminacyjnych oraz na przejazdach finałowych. Każdy ze startujących ma dwa jednominutowe przejazdy eliminacyjne. Ten lepszy wynik przejazdu jest brany pod uwagę przez sędziów. Po przejazdach eliminacyjnych zostanie wybranych 10 najlepszych zawodników, którzy przechodzą do finału. W finale każdy z riderów ma ponownie dwa jednominutowe przejazdy, z których lepszy przejazd jest brany pod uwagę do ostatecznego wyniku zawodów. Sędziowanie odbywa się w skali 0-100 punktów, pod uwagę jest brana technika jazdy, styl, umiejętność wykorzystania elementów skateparku, prędkość i kreatywność.

Organizatorem Skateboardowego Grand Prix Polski jest Polska Asocjacja Skateboardingu, która rozpoczęła organizację deskorolkowych mistrzostw Polski w roku 2013.

Partnerzy wydarzenia: Testa Communications i Zimowy Narodowy.
Patroni medialni skate: Skateaffair.pl, Freestyle.pl, 4emotion.pl
Sponsorzy: Nike SB, Ambassadors, Red Bull, Fellow Skateboards, Selectshop.pl, Monument.pl, Nervous, Go Skate, Street Hype, Kamuflage.