https://pgen.pl/assets/cache/e46eb74a56c26bee47b13b408210889d_750_319_optim.jpg

Jak finansować sport w Polsce? Konferencja na PGE Narodowym

O wpływie sportu na rozwój regionalny, badaniu społecznych korzyści inwestycji w sport oraz samych programach umożliwiających prowadzenie projektów sportowych rozmawiano podczas Konferencji "Finansowanie sportu z funduszy międzynarodowych" na PGE Narodowym.

Głównym omawianym zagadnieniem był wpływ funduszy międzynarodowych na rozwój sportu. Poruszano kwestie sportu w edukacji i szkoleniu w kontekście Programu UE Erasmus+ oraz możliwości finansowania projektów sportowych przez Fundusz Wyszehradzki.

— Całkowity budżet programu UE Erasmus+ wynosi 14,7 mld euro. Od Państwa strategii zależy jak te środki zostaną wykorzystane. Dziś chcemy dostarczyć Wam wiedzę, jak z tych środków korzystać — mówił Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki otwierając konferencję.

Uczestnicy konferencji mieli okazję nie tylko dowiedzieć się, jak dokładnie wygląda polityka UE w obszarze sportu i jak aplikować o środki np. w ramach Erasmus+ Sport, ale także poznali przykłady wykorzystania takich funduszy w praktyce. 

Link skrócony: www.stdn.pl/e4931

Co o tym sądzisz?