https://pgen.pl/assets/cache/b1021962f0b7c874e1156e01f8be3263_750_319_optim.jpg

Wynik finansowy najlepszy w historii

PGE Narodowy zakończy 2016 rok na operacyjnym plusie z bardzo dobrym wynikiem finansowym. Zgodnie z prognozą, zysk operacyjny będzie znacząco lepszy niż w 2015 roku i będzie wynosił ponad 15 mln zł - poinformował prezes PL.2012+ Jakub Opara na konferencji prasowej podsumowującej kończący się czwarty rok działalności spółki.  

Rok temu, jako operator PGE Narodowego, mieliśmy przyjemność złożyć kilka obietnic, z których teraz chcielibyśmy się rozliczyć – dodał.

Centrum światowych wydarzeń i miejsce bicia rekordów

W lipcu 2016 roku uwaga całego świata była skierowana na odbywający się na PGE Narodowym szczyt NATO, największy i jak podkreślali jego uczestnicy, najważniejszy z dotychczas organizowanych. Przygotowania do obrad Paktu Północnoatlantyckiego wymagały współpracy wielu resortów i instytucji. Na płycie areny powstało miasteczko konferencyjne. Do dyspozycji organizatorów oddano także przestrzeń biurową o powierzchni ok 15 tys. m kw.

„Organizacja szczytu NATO na PGE Narodowym pokazała, że nasz obiekt w krótkim czasie stał się bardzo ważnym miejscem na konferencyjnej mapie Polski i Europy.” - podkreślił prezes Jakub Opara. Dodał, że PGE Narodowy, jako gospodarz wielu wydarzeń, czuje się współodpowiedzialny za każde z nich. Dzięki drobiazgowo przestrzeganym procedurom wszystkie zaplanowane na ten rok imprezy odbyły się zgodnie z planem, a wszystkie elementy techniczne funkcjonowały prawidłowo.

W 2016 roku PGE Narodowy gościł 10 dużych wydarzeń sportowych, w tym m.in. mecze polskiej reprezentacji, maraton i mityng lekkoatletyczny. Podczas LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland padł rekord frekwencji w historii żużla - 70 tysięcy kibiców „czarnego sportu” obserwowało mecze z trybun PGE Narodowego, a w sierpniu na zawodach lekkoatletycznych LOTTO Warszawskiego Memoriału im. Kamili Skolimowskiej Anita Włodarczyk rzutem na odległość 82,98 m pobiła rekord świata.

Wspólny PGE Narodowy


„Naszym celem jest rozszerzanie oferty. Aby utrzymać status lidera przemysłu czasu wolnego, chcemy zapewnić naszym gościom możliwości aktywnego spędzenia czasu nie tylko na terenie naszego obiektu, ale również na błoniach PGE Narodowego. Zgodnie z zapowiedziami, w 2016 roku rozpoczęliśmy prace nad projektem Wspólny PGE Narodowy, który ma stać się ważną częścią przestrzeni miejskiej stolicy. Chcemy stworzyć miejsce dla rodzinnego spędzania czasu. Bezpieczne, przyjazne, atrakcyjne i wspierające relacje międzypokoleniowe. Projektujemy je także z myślą o osobach z ograniczoną sprawnością. Wspólnym PGE Narodowym chcemy również wspierać działalność amatorskich organizacji sportowych działających w otoczeniu naszego obiektu. W tym roku przygotowaliśmy strategię, określiliśmy zakres inwestycji i rozstrzygnęliśmy konkurs na projekt pierwszego etapu” – podkreślił prezes PL.2012+.

W planie inwestycji są m.in. strefy treningowe dla rolek, street workout i deskorolek, trasy spacerowe, boiska streetball, wypożyczalnia PGE Narodowego i „Zielona strefa”. Przy bramach od ulicy Zielenieckiej ma powstać targ śniadaniowy i strefa piknikowa. Projekt zakłada również stworzenie galerii plenerowej i galerii sław upamiętniającej wizyty wyjątkowych osób lub wyjątkowe osiągnięcia w przestrzeni PGE Narodowego. Dla najmłodszych na błoniach wokół areny mają powstać rozproszone strefy zabaw, a dla seniorów strefa aktywności z przyrządami dostosowanymi do tej grupy wiekowej.

„W 2016 roku, również zgodnie z obietnicą, do sprzedaży trafiły nasze własne gadżety z logo PGE Narodowego. To dopiero początek uruchomionego przez nas projektu komercjalizacji pamiątek. Wyceniliśmy także licencję na komercyjne wykorzystanie wizerunku PGE Narodowego. W tym roku nasza arena pojawiła się w grach, książkach i kampaniach reklamowych znanych marek” –poinformował prezes Jakub Opara.

„Mobilny PGE Narodowy to kolejny projekt realizowany w 2016 roku. Przygotowaliśmy aplikacje na telefony i tablety, z interaktywnymi mapami z możliwością zlokalizowania się na stadionie i w jego obrębie, kalendarzem wydarzeń z aktualizowaną na bieżąco listą oraz funkcją sprawdzenie widoku w wybranym sektorze w różnych aranżacjach np. meczowych czy koncertowych ”- dodał prezes PL.2012+.

Podsumowanie i plany

PGE Narodowy zakończy 2016 rok na operacyjnym plusie z bardzo dobrym wynikiem finansowym. Zgodnie z prognozą, zysk operacyjny będzie znacząco lepszy niż w 2015 roku. Szczegółowy raport zostanie opublikowany w 2017 roku po zamknięciu audytu biegłego rewidenta.

„Warto podkreślić, że mimo wyłączenia obiektu na dwa miesiące w związku z organizacją prestiżowego szczytu NATO, udało nam się wygenerować przychody powyżej założonego budżetu na 2016 rok, w szczególności dzięki wydarzeniom całostadionowym, B2B oraz wynajmie powierzchni biurowych.”– podkreślił prezes PL.2012+.

PGE Narodowy ma przemyślaną, zróżnicowaną ofertę wydarzeń sportowych, rozrywkowych i społecznych. Ma również doskonałą infrastrukturę do organizacji imprez biznesowych. Praktycznie przez 365 dni w roku w Centrum Konferencyjnym, Biznes Klubie, Galerii czy lożach biznesowych odbywają się setki wydarzeń różnej rangi. W 2016 roku na PGE Narodowym odbyło się 19 imprez masowych, 200 wydarzeń społecznych i 250 wydarzeń biznesowych.

Nowy rok to kolejne wyzwania i ambitne cele.

Plan na 2017 rok zakłada organizację przynajmniej 24 wydarzeń całostadionowych, kilkuset wydarzeń biznesowych i społecznych. Kontynuowany także będzie proces pozyskiwania nowych partnerów.

„Dopinamy kalendarz przyszłorocznych wydarzeń. Poza potwierdzonymi już imprezami, takimi jak mecze polskiej reprezentacji w eliminacjach Mistrzostw Świata, PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, czy koncertami Coldplay, Depeche Mode i Robbiego Williamsa, mogę zdradzić, że prawdopodobnie pojawią się także inne dyscypliny sportowe. Pracujemy też nad autorskimi formatami wydarzeń”- ujawnił prezes PL.2012+.

Prezentacja z konferencji


Co o tym sądzisz?