Program Erasmus obchodzi swoje 30 urodziny

11 stycznia 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

"Program, który zmienia życie" - tak o Erasmusie wypowiadają się jego organizatorzy, a także uczestnicy. Program obchodzi swoje 30-lecie, a na PGE Narodowym trwa czwarta edycja Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Programu Erasmus+.

Wymiany studenckie w ramach programu Erasmus i Erasmus+, są organizowane w Europie już od 30 lat. Polscy studenci po raz pierwszy skorzystali z wymiany w roku 1998. W ciągu 18 lat na studia za granicą wyjechało ponad 180 tysięcy polskich studentów. Gdyby zebrać ich wszystkich w jednym czasie, mogliby zapełnić trzy stadiony wielkości PGE Narodowego!


Na początku trwania programu Erasmus w Polsce, nasz kraj do studiowania wybrało zaledwie 220 osób. W tym momencie liczba studentów zagranicznych studiująca w Polsce przekroczyła 12 tysięcy, a w sumie w ramach programu, do Polski przyjechało ponad 93 tysiące studentów z różnych krajów. Z możliwości wyjazdu korzystają także pracownicy uczelni, których było już ponad 60 tysięcy. Liczba wyjeżdżających pracowników ma bardzo duże znaczenie dla polskiej nauki oraz kultury, co zauważa Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin – Pracownicy uczelni, obok zdobywania doświadczeń naukowych, dydaktycznych oraz poznawania europejskiego rynku pracy, stają się ambasadorami promowania tradycji polskiej kultury oraz polskiej myśli naukowej – podkreśla Minister.

Wydarzenia związane z jubileuszem organizowane będą przez cały 2017 rok. Od stycznia ruszył projekt "Erasmus+ Bus", w ramach którego eksperci Narodowej Agencji Programu Erasmus+, będą podróżowali po Polsce, informując o ofertach obejmujących wszystkie sektory programu wymiany studenckiej. Więcej informacji na temat obchodów 30-lecia programu Erasmus możecie znaleźć na stronie www.erasmusplus.org.pl

Co o tym sądzisz?