Ślązacy pojadą na Grand Prix do Warszawy

24 stycznia 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

W województwie śląskim rośnie zainteresowanie żużlem. Podobnie jak przed rokiem, na 2017 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland na PGE Narodowym wybiera się szeroka grupa kibiców. Aktualnie w województwie śląskim sprzedano ponad 10 procent z całej puli wejściówek.

Do Warszawy Ślązacy przyjeżdżają chętnie na wszystkie edycje zawodów, chociaż nie mają w Grand Prix swojego wychowanka. Trener ROW-u Rybnik, Mirosław Korbel po cichu liczy, że 13 maja wystartuje w stolicy Kacper Woryna – Nie skreślałbym Kacpra. Pierwsze szlify w Grand Prix już miał. Z roku na rok jest lepszym zawodnikiem. Prędzej czy później powinien trafić do Grand Prix przynajmniej na zasadzie przechodniej dzikiej karty. To na pewno przyszłość polskiego żużla. Widzę jak się przygotowuje do ligi i to może być naprawdę jego sezon – zaznacza.

Do tej pory kibice ze Śląska kupili ponad 10 proc. biletów na 2017 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Więcej sprzedano tylko w Wielkopolsce (ponad 18 proc.), województwie mazowieckim (ponad 17 proc.) i lubuskim (12 proc.) – Rybniczanie są rozkochani w żużlu, a turniej w Warszawie po prostu trzeba zobaczyć na żywo. Według mnie Grand Prix na PGE Narodowym to strzał w dziesiątkę. Kto nie widział tylu ludzi w jednej grupie, powinien tam pojechać. Tego nie da się opisać. Mi to przypomina turnieje na Stadionie Śląskim, które też oglądały tłumy widzów – podkreśla Korbel i dodaje, że na Śląsku jest niesamowite zapotrzebowanie na dobry żużel. ROW Rybnik posiada w składzie tylko jednego stałego uczestnika cyklu FIM Speedway Grand Prix, którym jest Szwed, Fredrik Lindgren – Na razie jest na etapie rozpoznawania nowych silników. Jak odkryje ich tajemnicę, to kto wie czy nie będzie czarnym koniem cyklu – kończy trener ROW-u.

Bilety na 2017 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland wciąż do nabycia w punktach sprzedaży bezpośredniej (salony Empik i punkty STS w całej Polsce), a także za pośrednictwem strony www.kupbilet.pl.

Co o tym sądzisz?