Klubowe Mistrzostwa Świata w Polsce

30 stycznia 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Polska oferta na organizację FIVB Klubowych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn została przyjęta przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej. Turniej odbędzie się w terminie 11-17 grudnia tego roku.

Klubowe Mistrzostwa Świata 2017 odbędą się w nowej formule. Faza grupowa rozegrana zostanie w dwóch miastach między 11 i 14 grudnia, po czym dwa najlepsze zespoły każdej z grup przeniosą się do innego miasta, by spotkać się w półfinałach i finałach. Po raz pierwszy odbędzie się specjalny mecz Legend Siatkówki, z udziałem byłych gwiazd największego formatu, a całość wydarzenia kończącego rok zwieńczy Gala FIVB. To będzie całotygodniowe siatkarskie szaleństwo - Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017.

W turnieju uczestniczyć będzie osiem najlepszych drużyn klubowych świata, w tym mistrzowie Ameryki Południowej, Europy i Azji, mistrzowie kraju-gospodarza (Polski) oraz ligowi mistrzowie dwóch najlepszych krajów z rankingu FIVB (na 31 grudnia 2016 r.), a także dwa zespoły z dzikimi kartami. FIVB jako właściciel praw do wydarzeń siatkarskich o charakterze globalnym, wdrażając nowe zasady organizacji światowych turniejów, przeprowadziła otwarty przetarg na organizację Klubowych Mistrzostw Świata. Najlepiej oceniona została oferta z Polski.

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej Ary S. Graça podpisał dwuletnie porozumienie (z możliwością przedłużenia o kolejne dwa lata) z polską agencją marketingu sportowego Between Sports, której kandydatura została poparta przez środowisko Polskiej Siatkówki, aby uczynić z klubowych MŚ mężczyzn jedno z najpopularniejszych siatkarskich wydarzeń na świecie.

– To będą najlepsze klubowe mistrzostwa świata zorganizowane do tej pory przez FIVB, a zakończenie roku będzie wspaniałą okazją by zaprezentować to, co w naszym sporcie najlepsze – mówił Prezydent Ary S. Graça. – Polska ma tradycję organizowania wybitnych wydarzeń siatkarskich, jak mogliśmy się przekonać podczas FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 i oczekujemy kolejnego świetnego widowiska, z udziałem najlepszych zawodników świata, grających przy dopingu najlepszych kibiców na świecie. Prezes Zarządu Between Sports Tomasz Cieślik podkreślił, jak ważny jest dla niego ten turniej – Jesteśmy dumni i zaszczyceni tym, że po raz kolejny FIVB powierzyło nam zorganizowanie bardzo ważnego międzynarodowego turnieju. W Polsce kochamy siatkówkę i to jest jeszcze jedna doskonała okazja dla Polskich kibiców i fanów z całego świata, by przeżyć kolejny wyjątkowy, siatkarski spektakl we wspaniałej atmosferze.

Between Sports jest wiodącą agencją marketingu sportowego w Polsce, zarządzaną przez ludzi z ponad 20 latami międzynarodowego doświadczenia w branży. FIVB i Between Sports współpracowały już ze sobą, z sukcesem, podczas Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Ulokowanie turnieju KMŚ w Polsce - kraju siatkarskich inspiracji, kreującym przyszłość tego sportu, było ważnym atutem oferty Between Sport w ogłoszonym przez FIVB przetargu.

Polska będzie czwartym w historii krajem goszczącym najważniejszy międzynarodowy turniej drużyn klubowych. Zawody w Polsce będą 13. odsłoną dorocznych rozgrywek, zapoczątkowanych w 1989 r. Brazylijska drużyna Sada Cruzeiro wygrało obie ostatnie edycje i trzy z ostatnich czterech, rozgrywanych w ich kraju. Będzie to także powrót turnieju do Europy, w której gościł przez pierwsze trzy lata - gospodarzami trzech spośród pierwszych czterech edycji turnieju (1989-1992) byli Włosi, nim po 17 latach przerwy rozgrywki przeniosły się do Kataru, a następnie do Brazylii, gdzie odbyły się cztery ostatnie edycje.
Źródło: www.pzps.pl