Kobiecy akcent na KSW Colosseum

14 lutego 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Obok pojedynków mistrzowskich w męskich kategoriach wagowych, na KSW Colosseum na PGE Narodowym kibice zobaczą również niezwykle ciekawe starcie o pas w dywizji żeńskiej. 27 maja Brazylijka Ariane Lipski i Rumunka Diana Belbita, powalczą o pierwszy w historii pas KSW w wadze muszej – do 57 kilogramów.

Lipski to autorka dwóch spektakularnych nokautów w klatce KSW. 23-letnia Brazylijka zadebiutowała w największej polskiej organizacji w listopadzie 2015 roku, kiedy to znakomitą kombinacją ciosów i kopnięć posłała na deski Katarzynę Lubońską. W październiku zeszłego roku zawodniczka z Kraju Kawy po pełnej potężnych wymian walce posłał na deski znaną z bardzo twardej szczęki Sheilę Gaff, zdobywając jednocześnie nagrodę za najlepszą walkę wieczoru. Zwycięstwo nad Niemką pozwoliło jej wkroczyć do czołowej rankingów w tej kategorii wagowej.

Belbita stanie do boju o pas KSW po passie trzech zwycięstw. "Wojownicza Księżniczka" z Karpat w zeszłym roku najpierw wygrała przez nokaut po wysokim kopnięciu, potem zmusiła sędziego do przerwania walki po serii dewastujących łokci, a następnie wykorzystała daną przez KSW szansę i w pięknym stylu wypunktowała na KSW 36 Katarzynę Lubońską. Zwycięstwo nad Polską otworzyło jej drogę walki o tytuł największej organizacji w Europie.Wśród gwiazd KSW na PGE Narodowym zobaczymy, m.in. Mameda Khalidova, Mariusza Pudzianowskiego, Damiana Janikowskiego, Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego i Marcina "Różala" Różalskiego. Bilety na Galę KSW Colosseum na PGE Narodowym dostępne w cenie od 25 zł, dostępne na stronie www.eBilet.pl.

Źródło: www.kswmma.com