Mistrzowie Białego Orlika na Zimowym Narodowym

28 lutego 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

2 marca na Zimowym Narodowym odbędzie się V Ogólnopolski Turniej „Mistrzowie Białego Orlika” organizowany przez Stowarzyszenie Sport 7 Mariusza Czerkawskiego.

W Turnieju wezmą udział 24 drużyny z całej Polski, będą to reprezentanci: Elbląga, Malborka, Mikołowa, Lublina, Mińska Mazowieckiego, Opola, Wrocławia, Oleśnicy, Jastrzębia-Zdroju, Radzynia Podlaskiego, Siedlec, Zgorzelca, Sieciechowic, Wodzisławia Śląskiego oraz Konstancina.

Turniej skierowany jest do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, a jego celem jest aktywizacja dzieci do uprawiania sportów zimowych oraz promocja aktywnego spędzania czasu. Turniej polega na rywalizacji zespołów pięcioosobowych w pokonaniu jak najszybciej testu sprawnościowego (tor przeszkód) rozmieszczonego na lodowisku. Test sprawnościowy zawiera podstawowe elementy jazdy na łyżwach: jazda w przód, jazda po łuku, zatrzymanie, balans ciałem, utrzymanie równowagi.
Turniej sędziować będą znakomici hokeiści, olimpijczycy: Andrzej Tkacz, Wojciech Tkacz, Dariusz Garbocz oraz Mariusz Czerkawski.
Projekt współfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.