https://pgen.pl/assets/cache/d51ebd03b621ef0fb8acfc1760245fd3_750_319_optim.jpg
BIKE EXPO - Narodowy Test Rowerowy 2017

Już w ten weekend na PGE Narodowym czeka nas plejada gwiazd sportu, od Czesława Langa i Lecha Piaseckiego, po Mateusza Kusznierewicza. Wszystko w ramach imprezy BIKE EXPO - Narodowy Test Rowerowy.

Wszystkich miłośników kolarstwa zapraszamy na BIKE EXPO - Narodowy Test Rowerowy na PGE Narodowym. Podczas dwudniowej imprezy (18 i 19 marca) będzie możliwość spotkania nie tylko specjalistów, którzy zaprezentują wszystkie najnowsze trendy w rowerowym świecie, ale także wielkie gwiazdy tego sportu. Opowiedzą o pasji, walce i ciężkiej pracy, która zaprowadziła ich na szczyt.

Jedną z gwiazd targów rowerowych będzie Czesław Lang. Pierwszy zawodowy kolarz w historii naszego kraju, spotka się z kibicami promując swoją biografię "Zawodowiec". To unikalna szansa na zadanie pytań związanych, nie tylko z bogatą karierą kolarską byłej gwiazdy peletonu, ale też odkrycia kulisów organizacji najważniejszego wyścigu w tej części Europy. To dzięki Czesławowi Langowi podupadająca rywalizacja w Tour de Pologne zmieniła się w najlepszą polską imprezą sportową organizowaną cyklicznie. Dziś wyścig należy do elitarnego grona kolarskiej "Ligi Mistrzów” - UCI World Tour", a międzynarodowe władze przyznają jej 98 na 100 możliwych punktów określających profesjonalizm imprezy. Książki z autografem Mistrza, który będzie je podpisywał na miejscu, mogą być nie tylko piękną pamiątką ale też doskonałym prezentem.

Przez lata wspólnie się ścigali, teraz organizują Tour de Pologne. Gościem Wydarzenia będzie także przyjaciel Czesława Langa - Lech Piasecki. To jeden z najlepszych w historii kolarstwa specjalistów od jazdy na czas. Dwukrotny mistrz świata i to w dwóch różnych specjalnościach - w szosowym wyścigu ze startu wspólnego i torowym wyścigu na dochodzenie. Na swoim koncie ma także zwycięstwa etapowe w Giro d’Italia i żółtą koszulkę lidera klasyfikacji generalnej Tour de France.

BIKE EXPO - Narodowy Test Rowerowy to nie tylko spotkania z gwiazdami ale wszystko co związane jest z najnowszymi trendami. Kilkadziesiąt marek zaprezentuje swoje nowości. Swoje stoiska będą mieli legendarni, światowi producenci sprzętu kolarskiego, ale też prężnie rozwijające się polskie firmy, jak choćby producent ubrań kolarskich, rodzinna firma Mai Włoszczowskiej, która zawsze testuje wszystkie materiały przed wprowadzeniem ich do sprzedaży. Będzie też można osobiście sprawdzić co oferują wystawcy na początku sezonu 2017 podczas Narodowego Testu Rowerowego. Przy wejściu VIP na PGE Narodowy od strony Wisły, będą stały namioty producentów. Wystarczy wypożyczyć rower i sprawdzić go na jednym z dwóch specjalnie przygotowanych do tego torów.

Specjalną strefę dla dzieci zorganizuje Akademia Kusznierewicza. Będzie to doskonałe miejsce do zabawy dla najmłodszych. Mateusz Kusznierewicz to nazwisko, którego nie trzeba nikomu przedstawiać - mistrz olimpijski z igrzysk w Atlancie w 1996 roku w klasie Finn, osiem lat później znów stanął, tym razem na niższym stopniu, olimpijskiego podium w Atenach w 2004 roku. Zabaw, konkursów i innych atrakcji na pewno nie zabraknie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.bikeexpo.pl


Link skrócony: www.stdn.pl/c6383

Co o tym sądzisz?