Reebok Spartan Race na PGE Narodowym

26 kwietnia 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

26 sierpnia na PGE Narodowym odbędzie się wyścig Spartan Sprint. Bieg z 25 przeszkodami na dystansie powyżej 5 km to jedyna taka impreza w Europie przeprowadzana na tego typu obiekcie.

– PGE Narodowy to wspaniały obiekt, który gościł największe imprezy - od międzynarodowych turniejów piłkarskich po koncerty muzycznych legend. Cieszę się, że Spartan Race dołączył do prestiżowego grona wydarzeń rozgrywanych w tym miejscu – mówił Sebastian Rabuszko, dyrektor zarządzający Spartan Race Polska. Wyścig na PGE Narodowym to ewenement na skalę europejską. Do tej pory odbyło się kilka tego typu imprez, wszystkie w USA m.in. na Fenway Park w Bostonie, Citi Field w Nowym Jorku czy AT&T Stadium w Teksasie. Wśród przeszkód na trasie o długości ponad 5 km na pewno znajdą się zasieki, ściany, błoto, liny oraz wiele innych.

Spartan Race jest jak życie, nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Prawdziwa satysfakcja przychodzi za linią mety wraz z otrzymaniem medalu za ukończenie. Każdy bieg rozpoczyna fala elity, czyli zawodników i zawodniczek walczących o miejsce na podium oraz nagrody finansowe. Wśród nich znajdzie się także Andrzej Bogdał - wyczynowy uczestnik biegów przeszkodowych – Występ w rodzinnym mieście, w dodatku na największej arenie wielofunkcyjnej w Polsce – tego nie mogę przegapić. Przygotowania do biegu zaczynam już teraz, a publiczność zapraszam do kibicowania mi oraz innym zawodnikom. W Warszawie walka będzie trwała do ostatnich metrów – podkreślał Andrzej Bogdał.

Podczas sobotniej imprezy odbędą się także dwie imprezy towarzyszące: Spartan Race Kids oraz Spartan Race Special. W pierwszej na specjalnie przygotowanym torze i łatwiejszymi przeszkodami, udział wezmą najmłodsi. Po raz drugi w Polsce zorganizowany zostanie także wyścig dla uczestników na wózkach. O możliwość taką zabiegał Krzysztof Stern, pseudonim Iron Wheels. – Tylko Spartan Race zareagował na moją inicjatywę dotyczącą przystosowania biegów przeszkodowych dla niepełnosprawnych. Pierwszy wyścig w Krakowie dostarczył nam dużo emocji. Liczę na powtórzenie doznań na PGE Narodowym – stwierdził Krzysztof Stern.

Spartan Race to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie, w którym rocznie bierze udział ponad milion uczestników. Sezon 2017 zaplanowany jako rekordowy pod względem liczby wyścigów, zainaugurował wyścig w Krakowie. Przed Warszawą cykl zawita do Łodzi w maju, Trójmiasta na początku lipca oraz Krynicy w ostatni weekend lipca. Sezon zakończy wrześniowy bieg w Poznaniu. Więcej informacji na stronie www.spartanrace.pl.

Co o tym sądzisz?