The Color Run by Skittles pokoloruje Warszawę

01 czerwca 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

25 czerwca błonia PGE Narodowego opanuje rzesza pokrytych kolorowym proszkiem biegaczy, tłumy młodych ludzi i rozbiegane rodziny – to wszystko w ramach The Color Run by Skittles. Miasto będzie trzecim punktem na tegorocznej trasie wydarzenia. Zapisy na bieg cały czas trwają.

Po udanych edycjach The Color Run w 2015 i 2016 roku, "najszczęśliwsze 5km na świecie" wraca do Warszawy. Stolica kraju dołącza tym samym już trzeci rok z rzędu do ponad 300 miejsc na świecie, w których organizowane jest The Color Run. W tym roku wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta m. st. Warszawy. Miasto jest też Partnerem Strategicznym biegu. – W naszym mieście rokrocznie odbywa się kilkaset biegów. Trudno jednak znaleźć drugi równie oryginalny, kolorowy i radosny jak ten. Bardzo się cieszę, że The Color Run po raz kolejny zagości w stolicy. Mam nadzieję, że udział w tym wydarzeniu da warszawiakom pozytywny impuls do działania na wiele kolejnych dni – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Podobnie jak w latach ubiegłych impreza odbędzie się na błoniach PGE Narodowego. Na trasie biegu, oprócz czterech stacji z kolorowym proszkiem, znajdzie się też specjalna strefa z pianą. Dzięki obecności sponsora tytularnego - marki kolorowych cukierków Skittles® - uczestnicy będą mogli cieszyć się także feerią owocowych smaków w kolorach tęczy. Skittles® to marka, która kojarzy się z niezwykłymi smakami i kolorami, ale też z eksplozją radości i pozytywnym nastawieniem – Właśnie taki jest nasz bieg – nikt się tu nie ściga, a uczestnicy imprezy rywalizują jedynie o to, kto dotrze do mety bardziej pokolorowany – mówi Sandra Gruszczyńska, dyrektor biegu. Po najszczęśliwszych 5km na świecie, na kolorowych biegaczy czekać będzie mnóstwo rozmaitych atrakcji w specjalnej strefie Skittles®. Swoje animacje przygotowali także pozostali Partnerzy Biegu.

The Color Run już od pierwszej edycji zdobyło serca warszawiaków. W dwóch dotychczasowych biegach zorganizowanych w stolicy kraju udział wzięło łącznie około 20 tysięcy osób. Impreza zawdzięcza swoje powodzenie niezwykłym kolorowym barwnikom, którymi co kilometr obsypywani są na trasie uczestnicy ubrani w białe koszulki. Barwniki są naturalne i bezpieczne, ponieważ są zrobione na bazie skrobi kukurydzianej. Bez trudu można je zmyć wodą. Cechą, która odróżnia The Color Run od zwykłych biegów ulicznych, jest również to, że nie obowiązuje tutaj pomiar czasu, a w imprezie udział mogą wziąć całe rodziny – dla dzieci w wieku do 10 lat udział jest bezpłatny.


The Color Run to największa globalna seria imprez rekreacyjno-sportowych określanych jako "najszczęśliwsze 5km na świecie". To unikalny, kolorowy bieg, w którym udział może wziąć każdy, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Jego głównym celem jest zachęcenie ludzi do pozytywnego myślenia oraz zainspirowanie do zdrowego i aktywnego stylu życia. Dlatego motto Biegu to "Bądź szczęśliwy, bądź zdrowy, bądź sobą". Aktualnie bieg jest organizowany w 300 lokalizacjach na świecie. W 2017 roku The Color Run by Skittles odwiedzi cztery polskie miasta – za nami biegi w Dąbrowie Górniczej i w Poznaniu, 25 czerwca impreza gościć będzie w Warszawie. We wrześniu na mapie Biegu pojawi się jeszcze czwarte miasto.