Zamknij

Trybuny na Narodowym gotowe!

Na terenie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie zakończono montaż trybun. Na dolnym i górnym pierścieniu trybun zamontowano ponad 2100 prefabrykowanych elementów stanowiących przyszłą widownię, na której zasiądzie 55 tysięcy widzów.

Montaż trybun na Stadionie Narodowym był wyjątkową operacją ze względu na ciężar elementów dochodzących do ponad 30 ton i bardzo duży zasięg pracy dźwigów, które układały elementy na najwyższych rzędach górnego poziomu trybun. Dostawcą trybun jest firma Pekabex z Poznania. Zdemontowano i wywieziono ciężkie dźwigi z płyty boiska za wyjątkiem jednego, potrzebnego do rozkładania lin konstrukcji dachu.

Bardzo szybko przebiegają prace przy tworzeniu konstrukcji pomocniczych i zabezpieczających trybuny, niezbędnych do rozkładania lin.

Montaż konstrukcji stalowej nabrał tempa. Zamontowano już 8 z 72 zespołów zastrzał - odciąg, tzw. jedynek, które wraz z 72 słupami głównej konstrukcji stalowej utworzą pylony.

Zbliża się do końca budowa przyłącza sieci cieplnej od magistrali biegnącej wzdłuż ul. Zielenieckiej do węzła cieplnego zlokalizowanego przy tunelu prowadzącym na dawny Stadion X-lecia. Ułożono już pierwsze kable wysokiego napięcia oraz trwa wyposażanie w aparaturę energetyczną RPZ Stoen, w pomieszczeniach znajdujących się w bryle Stadionu. Włączenie energii elektrycznej, a także uruchomienie węzła cieplnego przewidywane jest na przełom października i listopada br.