Gwiazdy na konferencji przed memoriałem Kamili

11 sierpnia 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Dzisiejsza konferencja przed LOTTO Warszawskim Memoriałem Kamili Skolimowskiej zgromadziła wielu dziennikarzy, w tym najlepszych polskich lekkoatletów. Wśród zaproszonych sportowców znaleźli się Mistrzyni Świata z Londynu Anita Włodarczyk i nasz najlepszy dyskobol Piotr Małachowski.

Zeszłoroczny memoriał zgromadził prawie 30 tysięcy kibiców na trybunach PGE Narodowego i ponad 1,5 miliona przed telewizorami. Wszyscy byli świadkami historycznego momentu, w którym Anita Włodarczyk pobiła rekord świata, rzucając młotem na odległość 82.98 m – Mam zerwane więzadło w palcu. Po pierwszym treningu będę mogła powiedzieć coś więcej, ale na pewno, podobnie jak w Londynie, na Memoriale będę rzucała ze znieczuleniem. Czy 15 sierpnia na PGE Narodowym padnie rekord świata trudno powiedzieć, na pewno dam z siebie wszystko, żeby tak się stało. Start w LOTTO Warszawskim Memoriale Kamili Skolimowskiej będzie moim ostatnim występem w tym roku i bardzo się cieszę, że stanie się to właśnie tu. W ten sposób podziękuję wspaniałej memoriałowej publiczności, bo bez jej wsparcia nie udałoby mi się pobić rok temu rekordu świata. Jest pewna magia w tym, że na zawodach poświęconych pamięci Kamili osiągam swoje najlepsze rezultaty – przyznała podczas konferencji prasowej Anita Włodarczyk.

Na konferencji obecny był także Piotr Małachowski, który po raz kolejny weźmie udział w memoriale – Po prostu nie wypada mi nie wystartować w Memoriale Kamili, a występ przed własną publicznością na takim obiekcie jak PGE Narodowy to dla każdego sportowca wielkie przeżycie. Czuję się mocny i mam nadzieję, że rzucę we wtorek w granicach 66-67 metrów. Razem z Hartingiem i Kanterem jesteśmy już „starą gwardią” wśród dyskoboli, ale na pewno na Memoriale zrobimy wielkie show i wszyscy będziemy zadowoleni – powiedział Małachowski.

Rzecznik PGE Narodowego Monika Borzdyńska nie kryła radości z powodu kolejnej edycji Memoriału na arenie i podkreślała, że PGE Narodowy to również dom polskiej reprezentacji lekkoatletów – Jesteśmy domem dla piłkarskiej reprezentacji Polski, a dzięki LOTTO Warszawskiemu Memoriałowi Kamili Skolimowskiej śmiało mogę powiedzieć, że także dla polskiej lekkoatletyki. Doskonale pamiętam niesamowity moment, gdy w zeszłym roku Anita Włodarczyk rzuciła 82.98 m i pobiła rekord świata, a cały PGE Narodowy oszalał. Liczę na to, że tegoroczny Memoriał będzie rekordowy także pod względem frekwencji na trybunach.

Od 2016 roku wstęp na Memoriał będzie bezpłatny dzięki współpracy Fundacji Kamili Skolimowskiej z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Więcej informacji dotyczących memoriału, znajdziecie na stronie www.fundacjakamili.pl.