Biało-Czerwoni ulegli Serbom

24 sierpnia 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Polacy zostali pokonani przez reprezentację Serbii w meczu otwarcia LOTTO Eurovolley Poland 2017. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3. Biało-Czerwonym nie pomógł nawet doping 65 407 osób, które zgromadziły się na PGE Narodowym.

Było to już drugie spotkanie Serbów i Polaków na PGE Narodowym. W poprzednim meczu, który odbył się w 2014 roku, wyraźnie dominowała reprezentacja Polski. Mecz zakończył się wówczas wynikiem 3:0 dla Biało-Czerwonych. Prowadzenie w czwartkowym spotkaniu już na początku pierwszego seta przejęli Serbowie i przewagi tej nie pozwolili sobie odebrać do końca meczu.

Trener reprezentacji Polski siatkarzy Ferdinando De Giorgi podziękował po meczu kibicom, którzy stworzyli fantastyczną atmosferę na PGE Narodowym. Przyznał, że drużyna Serbii była mocna. — Kiedy się przegrywa widać wiele rzeczy, które nie funkcjonują. Przegraliśmy technicznie słabymi punktami — powiedział Ferdinando De Giorgi.

Trener Serbów Nikola Grbić podkreślał, że najważniejszą rzeczą było stworzenie w drużynie odpowiedniej atmosfery. — Powiedziałem swoim zawodnikom, że najwazniejsze jest skupienie. Emocje tworzyły ten mecz i drużyna musiała się skoncentrować tylko na swej grze — podkreślał Grbić. Trener zaznaczał, że podczas meczu widział w swoich zawodnikach skupienie, o które prosił. Nie było luźnych rozmów, śmiechu, siatkarze byli skoncentrowani.

Zobacz galerię najlepszych zdjęć z meczu otwarcia LOTTO Eurovolley Poland 2017.

Co o tym sądzisz?