"Zabiegana Mama" powraca na PGE Narodowy

30 sierpnia 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Fundacja Instytutu Matki i Dziecka oraz PGE Narodowy po raz kolejny zapraszają na bezpłatny piknik rodzinny, podczas którego odbędzie się olimpiada sportowa oraz bieg pod hasłem "Zabiegana Mama". 

Głównym celem wydarzenia jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia jako kluczowego elementu profilaktyki otyłości wśród dzieci i młodzieży – Podobnie jak w poprzednich edycjach, chcemy zachęcić całe rodziny do wspólnej aktywności fizycznej. To wydarzenie jest skierowane zwłaszcza do mam, bo to one właśnie mają największy wpływ na styl życia swojej rodziny – mówi Dorota Kleszczewska, prezes Fundacji Instytutu Matki i Dziecka – Aktywna, uśmiechnięta mama w dobrej formie to najlepszy dowód na to, że można i warto dbać o zdrowie. Chcemy też pokazać, że sport może być świetnym sposobem na rodzinne spędzanie wolnego czasu. Czy można lepiej połączyć przyjemne z pożytecznym? Dlatego na linię startu zapraszamy wszystkie pokolenia, od najmłodszych dzieci po prababcię i pradziadka. Warto zabrać przyjaciół, sąsiadów czy kolegów z podwórka swojego dziecka. Tego dnia najważniejsza jest dobra atmosfera i wspólnie spędzony czas – podkreśla organizator.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00, w okolicach bramy nr 2. Dystans biegu głównego "Zabiegana Mama" to 3 km w trzech pętlach wokół PGE Narodowego. Zależnie od indywidualnych możliwości po każdym okrążeniu można zakończyć bieg i na mecie odebrać medal. Warto o tym pamiętać, szczególnie biegnąc lub maszerując z bardzo małymi dziećmi. Dla każdego biegacza w tym roku czekać będzie pakiet startowy (koszulka, numer) oraz woda i zasłużony medal!

W tym roku dla wszystkich uczestników zostanie również zorganizowana olimpiada sportowa, podczas której dzieci i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w różnorodnych sportach olimpijskich. Olimpiada będzie składać się z takich dyscyplin jak:
  • wioślarstwo – stanowisko Towarzystwa Wisła dla Wioślarzy,
  • łucznictwo – stanowisko Klubu Drukarz,
  • hokej – stanowisko Polskiego Związku Hokejowego,
  • badminton – stanowisko Warszawskiego Klubu Badmintona,
  • tenis stołowy – stanowisko Mazowieckiego Związku Tenisa Stołowego.
Na wydarzeniu będzie obecna również olimpijka – Joanna Hentka – brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio (2016 rok) w czwórce wioślarskiej. Dodatkowo dla dzieci i młodzieży będą przygotowane warsztaty Krav Maga Kids. Kolejną atrakcją w tym roku będzie możliwość spotkania i wspólnego treningu z drużyną futbolu amerykańskiego – Warsaw Sharks. Dla uczestników tej części pikniku zostały przygotowane specjalne nagrody, jednak co ważne podstawą do zajęcia nagrodzonych miejsc będzie przede wszystkim wzięcie udziału w każdej z przygotowanych przez nas konkurencji.

Dla chcących zmierzyć się w profesjonalnym biegu przygotowaliśmy również coś szczególnego – biegi Szybka Mama i Szybki Tata, oba o dystansie 3km. Te biegi dedykowane są dla wszystkich chcących np. porównać swój czas z ubiegłorocznym. W tych konkurencjach dla biegaczy również przygotowane zostały specjalne nagrody.

Jak co roku dla uczestników przygotujemy również porady dietetyczne i dentystyczne, możliwość konsultacji z rehabilitantkami IMiD, warsztaty kulinarne prowadzone przez „Szkołę na widelcu”. Zapraszamy już w tę sobotę (2 września) od godziny 10, przy bramie nr 2. Harmonogram wydarzenia i zapisy:
Udział w biegach jest bezpłatny. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają numery startowe i pamiątkową bawełnianą koszulkę, a na mecie biegu głównego wodę i medal. Organizator przygotował pakiety startowe łącznie dla 1000 uczestników. Rozgrzewkę przed biegiem poprowadzi Agnieszka Kaczorowska – tancerka sportowego tańca towarzyskiego, z najwyższą międzynarodową klasą "S". Tancerka Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami będzie dopingować wszystkie zabiegane rodziny, a razem z tancerzami ze szkoły Danceworld stworzy z uczestnikami taneczny flash mob.

Biuro Zawodów będzie znajdowało się na terenie PGE Narodowego, przy bramie nr 2. Po odbiór pakietów startowych zapraszamy w piątek, 1 września, w godz. 16.00 – 19.00 oraz w sobotę̨, 2 września, w godz. 7.30-9.30.

Kontakt:

Fundacja Instytutu Matki i Dziecka

tel. 519 351 576 lub 22 32 77 423

e-mail: daria.chudolinska@imid.med.pl

Co o tym sądzisz?