Czwarta edycja pikniku Odważ się być zdrowym i biegu Zabiegana Mama

31 sierpnia 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Fundacja Instytutu Matki i Dziecka oraz PGE Narodowy serdecznie zapraszają na bezpłatny piknik rodzinny podczas którego odbędzie się olimpiada sportowa oraz bieg pod hasłem ZABIEGANA MAMA. Wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę 2 września 2017 roku na terenie PGE Narodowego w Warszawie.

Start imprezy przewidziany jest na godzinę 9.00, a bieg główny czyli ZABIEGANA MAMA, odbędzie się o godz. 10.00. Ponadto zaplanowane są również 2 biegi dodatkowe z profesjonalnym pomiarem czasu. W trakcie pikniku odbędzie się również olimpiada sportowa oraz liczne atrakcje dla rodziców i dzieci.

Głównym celem wydarzenia jest promocja zdrowego i aktywnego stylu życia jako kluczowego elementu profilaktyki otyłości wśród dzieci i młodzieży. „Podobnie jak w poprzednich edycjach, chcemy zachęcić całe rodziny do wspólnej aktywności fizycznej. To wydarzenie jest skierowane zwłaszcza do mam, bo to one właśnie mają największy wpływ na styl życia swojej rodziny” – mówi Dorota Kleszczewska, prezes Fundacji Instytutu Matki i Dziecka. „Aktywna, uśmiechnięta mama w dobrej formie to najlepszy dowód na to, że można i warto dbać o zdrowie. Chcemy też pokazać, że sport może być świetnym sposobem na rodzinne spędzanie wolnego czasu. Czy można lepiej połączyć przyjemne z pożytecznym? Dlatego na linię startu zapraszamy wszystkie pokolenia, od najmłodszych dzieci po prababcię i pradziadka. Warto zabrać przyjaciół, sąsiadów czy kolegów z podwórka swojego dziecka. Tego dnia najważniejsza jest dobra atmosfera i wspólnie spędzony czas.”

Dystans biegu głównego ZABIEGANA MAMA to 3 km w trzech pętlach wokół korony PGE Narodowego. Zależnie od indywidualnych możliwości po każdym okrążeniu można zakończyć bieg i na mecie odebrać medal. Warto o tym pamiętać, szczególnie biegnąc lub maszerując z bardzo małymi dziećmi. Dla każdego biegacza w tym roku czekać będzie pakiet startowy (koszulka, numer) oraz woda i zasłużony medal!

W tym roku dla wszystkich uczestników zostanie również zorganizowana olimpiada sportowa, podczas której dzieci i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w różnorodnych sportach olimpijskich. Olimpiada będzie składać się z takich dyscyplin jak: 
  • wioślarstwo – stanowisko Towarzystwa Wisła dla Wioślarzy, 
  • łucznictwo – stanowisko Klubu Drukarz, 
  • hokej – stanowisko Polskiego Związku Hokejowego,
  • badminton – stanowisko Warszawskiego Klubu Badmintona,
  • tenis stołowy – stanowisko Mazowieckiego Związku Tenisa Stołowego.
Na olimpiadzie będzie obecna również olimpijka – Joanna Hentka – brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Rio  (2016 rok) w czwórce wioślarskiej. Dodatkowo dla dzieci i młodzieży będą przygotowane warsztaty Krav Maga Kids. Kolejną atrakcją w tym roku będzie możliwość spotkania i wspólnego treningu z drużyną  futbolu amerykańskiego – Warsaw Sharks. Dla uczestników tej części pikniku zostały przygotowane specjalne nagrody, jednak co ważne podstawą do zajęcia nagrodzonych miejsc będzie przede wszystkim wzięcie udziału w każdej z przygotowanych przez nas konkurencji.  

Dla chcących zmierzyć się w profesjonalnym biegu przygotowaliśmy również coś szczególnego – biegi Szybka Mama i Szybki Tata, oba o dystansie 3km. Te biegi dedykowane są dla wszystkich chcących np. porównać swój czas z ubiegłorocznym. W tych konkurencjach dla biegaczy również przygotowane zostały specjalne nagrody. 

Jak co roku dla uczestników przygotujemy również porady dietetyczne i dentystyczne, możliwość konsultacji z rehabilitantkami IMiD, warsztaty kulinarne prowadzone przez „Szkołę na widelcu”. 

Harmonogram wydarzenia i zapisy: 
Udział w biegach jest bezpłatny. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają numery startowe i pamiątkową bawełnianą koszulkę, a na mecie biegu głównego wodę i medal. Organizator przygotował pakiety startowe łącznie dla 1000 uczestników.

Rozgrzewkę przed biegiem poprowadzi Agnieszka Kaczorowska – tancerka sportowego tańca towarzyskiego, z najwyższą międzynarodową klasą "S". Tancerka Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami będzie dopingować wszystkie zabiegane rodziny, a razem z tancerzami ze szkoły Danceworld stworzy z uczestnikami taneczny flash mob.

Biuro Zawodów będzie znajdowało się na terenie PGE Narodowego. Po odbiór pakietów startowych zapraszamy w piątek, 1 września, w godz. 16.00 – 19.00 oraz w sobotę̨, 2 września, w godz. 7.30-9.30.

Kontakt dla mediów:

Co o tym sądzisz?