Kolejni sportowcy dołączą do "Team 100"

11 października 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Ministerstwo Sportu i Turystki poinformowało na dzisiejszej konferencji prasowej na PGE Narodowym, o poszerzeniu zainaugurowanego w czerwcu programu wsparcia rozwoju młodych perspektywicznych polskich sportowców. Do grupy "Team 100" zostanie włączonych kolejnych 25 zawodników.

Innowacyjny model finansowania utalentowanych sportowców powstał z inicjatywy Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. Mecenasem Programu jest Polska Fundacja Narodowa, a operatorem Państwowy Instytut Badawczy. "Team 100" skierowany jest do zawodników w wieku 18-23 lat, uprawiających indywidualne sporty olimpijskie oraz należących do kadr narodowych. Każdy z nich w ramach programu otrzymuje ok. 40 tysięcy zł rocznie. Dzięki dodatkowym środkom sportowcy mają możliwość m.in. połączenia kariery sportowej z edukacją i podnoszeniem kwalifikacji zawodowych.

– Widzimy, że program "Team 100" ma duży potencjał, dlatego zdecydowaliśmy się powiększyć grono Beneficjentów. Wiek 18-23 lata to okres w życiu sportowca, w którym często ważą się losy dalszej kariery. Chcemy, żeby jak największa grupa perspektywicznych zawodników miała możliwość realizowania celów. Zależy nam również, by młodzi sportowcy uczyli się efektywnego inwestowania we własną karierę. Warto dodać, że te środki stanowią dodatkowe, pozazwiązkowe wsparcie – mówi Witold Bańka, Minister Sportu i Turystyki.

Więcej informacji na stronie www.msit.pl

Co o tym sądzisz?