https://pgen.pl/assets/cache/138c02ba1e3e2e273d316afc0c6778af_750_319_optim.jpg

BohaterON: 118 148 kartek do uczestników Powstania Warszawskiego

Przez 63 dni tysiące osób z Polski i zagranicy przesyłały kartki do uczestników Powstania Warszawskiego! Powstańcy otrzymali je podczas finałowej gali II edycji ogólnopolskiej kampanii "BohaterON – włącz historię!", która odbyła się na PGE Narodowym.

Aż 118 148 kartek i listów trafiło do Powstańców - jest to rekordowy wynik akcji. Uczestnikom Powstania Warszawskiego przekazano także kartki wykonane przez dzieci ze szpitali i szkół przyszpitalnych. Spotkanie odbyło się w Centrum Konferencyjnym PGE Narodowego.

— PGE Narodowy jest wielofunkcyjną areną, której przymiotnik "narodowy" jest dla nas nobilitujący, dlatego też jesteśmy zaszczyceni mogąc gościć finał akcji BohaterOn. Chcemy, aby PGE Narodowy był miejscem dumy, a duma jest dziś ściśle związana z poczuciem bezpieczeństwa, które nastało dzięki waleczności młodych Polaków w okupowanej Warszawie. Dzięki Powstańcom Warszawskim wiemy, co oznacza miłość do Ojczyzny i prawdziwy patriotyzm. BohaterON to wspaniała inicjatywa, zwracająca uwagę na trud i poświęcenie ludzi walczących w Powstaniu Warszawskim, którzy są wśród nas. Teraz my chcemy podzielić się z nimi pamięcią o ich bohaterstwie, oddaniem najwyższego szacunku i pokory wobec ich postawy. Symboliczne wysłanie kartki do powstańca podczas akcji BohaterOn jest wyrazem pamięci i solidarności, a także formą podziękowania ludziom, którzy stanowią wzór prawdziwej polskości — podkreślała Marzena Małek, V-ce Dyrektor ds. Sprzedaży Korporacyjnej PGE Narodowego. 

"BohaterON – włącz historię!" to ogólnopolska kampania historyczna, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju - na PGE Narodowym kartki dostępne były w recepcji głównej. 

Projekt poza charakterem symbolicznym miał także wymiar edukacyjny. Jego organizatorzy postanowili na nowo opowiedzieć historie Powstańców, aby w ten sposób wzmocnić poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną Polaków. 

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego "bohater" oraz angielskiego "ON", czyli "włączyć". Każda osoba chcąca pokazać, że pamięta o poświeceniu uczestników Powstania Warszawskiego, mogła od 1 sierpnia do 2 października wysłać Powstańcom symboliczną kartkę pocztową z życzeniami.

Link skrócony: www.stdn.pl/98c0b

Galeria

Co o tym sądzisz?