PGE Narodowy ponownie na plusie

13 grudnia 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Zysk operacyjny za 2017 rok wyniesie 7 mln zł, a liczba gości odwiedzających PGE Narodowy osiągnie poziom 1,7 mln osób – ogłosił Jakub Opara, Prezes Zarządu spółki PL.2012+ podczas świątecznego spotkania z dziennikarzami.

Jakub Opara nie tylko podsumował działalność PGE Narodowego w mijającym 2017 roku, ale także zdradził pierwsze informacje o planach na 2018 rok. 

— W tym roku po raz kolejny odnotowaliśmy zysk operacyjny, tym razem na poziomie ponad 7 mln złotych. Z całą pewnością związane jest to z organizowaniem nowych formatów wydarzeń takich jak KSW Colloseum, ale także z organizacją wydarzeń biznesowych oraz wzrostem popularności wycieczek po naszym obiekcie. Otworzyliśmy się na nowe dyscypliny sportu, dostarczając tym samym nowych wrażeń i emocji naszym gościom — podkreślał Jakub Opara, Prezes Zarządu spółki PL.2012+, operatora PGE Narodowego. — W przyszłym roku skupimy się na nowych inwestycjach, planujemy między innymi otwarcie stałej strzelnicy w pomieszczeniach PGE Narodowego, która będzie dodatkowym elementem funkcyjnym na naszym obiekcie — dodał Prezes Jakub Opara.

Planowana strzelnica ma mieć kilkanaście torów o długości 15 metrów. Jej koszt szacowany jest na 6,5 mln zł. W 2018 roku w pierwszym etapie projektu konieczne będzie dostosowanie techniczne przestrzeni sąsiadujących z recepcją główną areny, ponieważ właśnie tam znajdzie się nowa atrakcja. Możliwe tutaj będzie zarówno strzelanie dynamiczne, jak i symulacyjne, z wykorzystaniem technik komputerowych.

Sukces Gali KSW Colloseum 

Jak wskazał Prezes Jakub Opara spółka w 2017 roku postawiła po raz kolejny na nowe formaty wydarzeń takie jak Gala KSW Colloseum, Reebok Spartan Race czy Pingpongowy PGE Narodowy. Galę sportów walki obejrzało na stadionie około 60 tysięcy widzów. Transmisję live oglądało 81 narodowości, w 42 krajach, na 4 kontynentach. Była to druga co do wielkości tego typu gala na świecie. 

— Otworzyliśmy się na nowe, mniej popularne dyscypliny sportowe. Na przykład na jeden dzień PGE Narodowy stał się domem polskiego tenisa stołowego — mówił Prezes Jakub Opara. — Pingpongowy PGE Narodowy zakończył się sukcesem nie tylko frekwencyjnym, ale również organizacyjnym — dodał.

300 wydarzeń o charakterze CSR

W 2017 roku spółka zarządzająca PGE Narodowym rozszerzyła działalność związaną ze społeczną odpowiedzialnością biznesu.

— Dużą wagę nieustająco przywiązujemy do działań w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. W 2017 roku w ponad 300 wydarzeniach społecznych i akcjach charytatywnych, które wspieraliśmy, wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób — wskazał Prezes Jakub Opara. — Wśród licznych wydarzeń mogę wymienić takie jak biegi "New Balance Eska Team" czy finałowa gala akcji "BohaterOn" — dodał Prezes spółki.

Integracyjny Plac Zabaw

Celem PGE Narodowego jest rozszerzanie oferty, tak by stale utrzymywać pozycję lidera na rynku przemysłu czasu wolnego. 

— Chcemy zapewnić naszym gościom możliwości aktywnego spędzenia czasu nie tylko na terenie naszego obiektu, ale również na błoniach PGE Narodowego. Zgodnie z zapowiedziami, w 2017 roku zakończyliśmy budowę Integracyjnej strefy zabaw dla dzieci — mówił Prezes Jakub Opara. — W przyszłych latach chcemy stworzyć: strefy treningowe dla rolek, deskorolek i osób uprawiających street workout. Dodatkowo planujemy trasy spacerowe, boiska do streetballa, wypożyczalnię PGE Narodowego i "Zieloną strefę" — dodał Jakub Opara. 

Nadchodzą nowe emocje

Koncert Niepodległościowy, Narodowa Gala Boksu, dwa koncerty Eda Sheerana – to tylko część wydarzeń, które w 2018 roku zadebiutują na PGE Narodowym. Dodatkowo nie zabraknie oczywiście meczu finałowego Pucharu Polski, Pikniku Naukowego czy Warszawskiech Targów Książki, czyli wydarzeń które wpisały się już w kalendarz imprez odbywających się co roku na arenie.

— Przyszły rok zapowiada się bardzo emocjonująco. Czekają nas dwa koncerty Eda Sheerana, mecz Reprezentacji Polski tuż przed wylotem do Rosji na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, a także kilka niespodzianek, które są już na ostatnich etapach negocjacji. Nie zabraknie także cyklicznych wydarzeń, takich jak zawody żużlowe 2018 PZM Warsaw FIM SGP of Poland — podsumował Prezes spółki zarządzającej PGE Narodowym.