Inwazja gigantów na PGE Narodowym

13 grudnia 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

"Inwazja gigantów" to myśl przewodnia Międzynarodowej Wystawy z klocków LEGO®. Już od soboty na PGE Narodowym będzie można obejrzeć budowle, których nie eksponowano nigdy wcześniej w Polsce.

– Jedne są gigantyczne ze względu na wielkość (najwyższa budowla ma 4 metry wysokości i dodatkowo jest modelem ruchomym, największa z kolei pochłonęła 1.236.000 klocków ), natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentujemy bowiem wykonane w skali 1:1 figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek - czyli "gigantów" w swojej dziedzinie – mówił Rafał Szymański, organizator wystawy.

Organizator podkreśla, że wystawa to kompletnie nowa ekspozycja, a eksponaty nie były nigdy wcześniej prezentowane w naszym kraju i właśnie w Warszawie będą miały swoją premierę. – Naszym celem było stworzenie bezprecedensowego eventu z klockami LEGO®. Postanowiliśmy więc sprowadzić najznakomitsze eksponaty z całej Europy. Tylko zaprezentowanie najlepszych i największych modeli z całego kontynentu daje nam możliwość stworzenia ekspozycji, która nie ma sobie równych spośród wszystkich, jakie dotąd można było zobaczyć w naszym kraju – dodaje Szymański. Budowle pochodzą z wielu europejskich krajów, a głównie z: Niemiec, Czech, Rumunii, Węgier, Serbii i oczywiście Polski.

Pojazd bohatera filmu Batman™ 

Na fanów super bohaterów czeka wspaniała atrakcja – rekonstrukcja 7-metrowego pojazdu Batmana™. Zbudowanemu z 900.000 klocków Batmobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura Batmana™. Dopełnieniem historii o człowieku-nietoperzu jest ogromne miasto Gotham City. Jeżdżący samochód Batmana™, grota bohatera, wieżowiec Wayne Tower i uruchamiane przyciskiem pociągi to tylko niektóre atrakcje tej imponującej, interaktywnej makiety wybudowanej z 270 000 klocków. Niezapomniane wrażenia zapewniają również figury super bohaterów wykonane w skali 1:1. Podziwiać można rekonstrukcje Spidermana™, Kapitana America™, Thora™, Iron Mana™ oraz Hit wystawy ponad 2,5 metrowego Hulka™. Z klocków powstały nie tylko fikcyjne postacie, ale również sławni artyści i odkrywcy. Fryderyk Chopin, Jan Sebastian Bach i Mikołaj Kopernik zostali wybudowani w naturalnych rozmiarach.

Strefa bajek 

Nie tylko na najmłodszych czeka wspaniała, niezwykle kolorowa i radosna strefa bajek. Zobaczymy wioskę smerfów, zaczarowaną krainę księżniczek, wyspę z filmu "Angry Birds", magiczny świat kucyków Pony i poznamy tajemnice "Alicji z Krainy Czarów".

Niezwykła premiera 

Na wystawie w Warszawie będzie miało miejsce oficjalne odsłonięcie wykonanych w całości z klocków LEGO® figur Kamila Grosickiego i Adama Nawałki. Polski piłkarz został uchwycony z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów, takich jak: tatuaże czy charakterystyczna fryzura. Kamil Grosicki został przedstawiony w pozycji ukazującej euforię po zdobyciu gola. Jego figura powstała z 65.000 klocków. Selekcjoner Reprezentacji Polski został zbudowany z około 74.000 klocków. Figura pokazuje trenera siedzącego w fotelu na ławce trenerskiej w skupieniu śledzącego wydarzenia na boisku. Najlepszą polską tenisistkę Agnieszkę Radwańską zbudowano z 40.000 klocków. Postać ma 172 cm wzrostu i została przedstawiona w trakcie serwisu. Marcin Gortat 214 cm talentu oraz wielkiego serca poświęconego wspieraniu młodych sportowców to Marcin Gortat - jedyny Polak w historii NBA, który awansował do jej finału. Do zbudowania niezwykłej figury zużyto 120.013 elementów, jako symbol wspierania fundacji Marcina Gortata MG13. Koszykarz trzyma w rękach piłkę, również zbudowaną z klocków.

Największy na świecie Diabelski Młyn 

Model ma 4 metry wysokości i w całości ( łącznie z linkami pełniącymi funkcję przęseł ) składa się z elementów wyprodukowanych przez Lego®. Zachwyt nie tylko w najmłodszych wzbudza fakt, że ten klockowy kolos potrafi się kręcić.

Kapitol 

Wykonana z 1 miliona 236 tysięcy klocków w skali 1:40 niezwykła budowla przedstawia waszyngtońską siedzibę Kongresu Stanów Zjednoczonych. Kunszt budowniczego podkreśla misternie wykonana kopuła mierząca 1,7 m. Prace nad modelem trwały 6 lat. Budynek wraz z otoczeniem zajmuje 25 m2.

Architektura 

Na PGE Narodowym nie zabraknie również wielkich budowli ukazujących architekturę dawną i współczesną m.in. gmach dworca w Paryżu, operę w Budapeszcie i londyńskie obserwatorium astronomiczne.

Human Body - nietypowa lekcja biologii  

Fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, pozwalają najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania i budowy ludzkiego ciała. Naukę ułatwią i uprzyjemnią eksponaty wykonane z klocków, natomiast opisy i schematy pomogą przyswoić zagadnienia z zakresu anatomii. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układy: oddechowy, pokarmowy i kostny.

Wielka kolekcja STAR WARS® 

W Warszawie organizatorzy przygotowali specjalną strefę Gwiezdnych Wojen, w której fani znajdą między innymi bogatą kolekcję ponad 100 autorskich eksponatów przedstawiających najbardziej znane sceny, statki, postaci oraz bitwy z tej kultowej serii. Jedną z najbardziej spektakularnych budowli jest składająca się z 250.000 klocków makieta Bitwa o Scariff. W mające miejsce „bardzo dawno temu w odległej galaktyce” wydarzenia pomoże przenieść się multimedialna prezentacja opisująca miejsca i wydarzenia sagi.

Helicarrier i Strefa Fantasy 

Ponad 5-metrowy fikcyjny, latający lotniskowiec agencji obrony S.H.I.E.L.D występujący w amerykańskich komiksach to jeden z super modeli tegorocznej edycji na PGE Narodowym. Świat magii, niezwykłości i fikcji znany z gier i filmów został przestawiony z klocków. Odkryj fantastyczne królestwa elfów, stworów, kosmicznych piratów i innych w dziale fantasy. Zobacz niekończące się bitwy pomiędzy dobrem a złem!

Fun Park - Strefa zabawy klockami 

Międzynarodowa Wystawa Budowli z Klocków Lego daje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym możliwość niezwykłej zabawy. Na specjalnie wydzielonej powierzchni 500 m2 Fun Parku znajduje się strefa Duplo®, stoliki do zabawy klockami Lego, przestrzeń do tworzenia konstrukcji z ogromnych klocków, a także wiele innych atrakcji. W Warszawie można „rysować” i „pisać” klockami, a stworzone przez dzieci samochody z klocków mogą zjeżdżać z pochylni lub skakać na dedykowanych skoczniach.

Bilety 

Bilety dostępne w kasach Wystawy lub za pomocą strony internetowej www.wystawaklockow.pl. Wystawa jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-21.00 oraz w soboty i niedziele, od godziny 10.00-20.00.