Jacek, uczeń liceum, mieszkaniec Warszawy

22 sierpnia 2017
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Dlaczego akurat wybrałeś wolontariat na PGE Narodowym?

To był splot różnych okoliczności, które pchnęły mnie na stadion. Bardzo interesuję się żużlem i wybór wolontariatu w czasie 2017 LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland był dla mnie naturalnym wyborem. Po tym doświadczeniu stwierdziłem: czemu nie – mogą być kolejne wolontariaty. Brałem udział w wolontariacie w czasie meczów piłkarskich, pikniku naukowym.

Czy wolontariat na PGE Narodowym to jedyny w jakim bierzesz udział?

W 2017 roku skupiłem się przez wszystkim na wolontariacie stadionowym. Brałem jednakże udział także jako wolontariusz w czasie Ogólnopolskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbywało się we wrześniu w Warszawie.

Gdzie szukasz innych okazji do wolontariatu?

Przede wszystkim szukam zajęć w serwisie www.ochtnicy.waw.pl, na której zamieszczane są oferty dla wolontariuszy w Warszawie. To jest moje główne źródło informacji o dostępnych propozycjach wolontariatu.

Czy szkoła do której uczęszczasz działa wolontariat?

Tak, organizujemy się w szkole jako takie samozwańcze zrzeszenie wolontariuszy i organizujemy działania zarówno na rzecz szkoły jaki i poza nią.

Twój pierwszy wolontariat?

Żużel na PGE Narodowym - to był mój pierwszy prawdziwy wolontariat.

Co Ci daje wolontariat na PGE Narodowym?

Poznanie nowych ludzi i zawiązane przyjaźnie w czasie imprezy, które utrzymujemy do dzisiaj. Doświadczenie jakie zdobywam, wierzę, że będzie procentować w moim życiu zawodowym.

Ciekawa i bardzo pożyteczna forma spędzania czasu wolnego. Kiedy wracam późnym wieczorem do domu zmęczony, mam poczucie, że wykonałem kawał dobrej pracy  i nie zmarnowałem czasu na wpatrywanie się w ekran komputera czy telewizor.

Plany na rok 2018?

Oczywiście wolontariat na stadionie!
Tekst i zdjęcia: Centrum Wolontariatu

Artykuły polecane

18 stycznia 2013
Stadion Narodowy szuka wolontariuszy

Poszukujemy wolontariuszy i wolontariuszek, którzy będą wspierali i rozwijali ciekawe wydarzenia na Stadionie Narodowym.