https://pgen.pl/assets/cache/c19e7bdc72a13c0afdaf13bcd002b5c1_750_319_optim.jpg

Prezydent dziękuje sportowcom na PGE Narodowym

Puchary Prezydenta RP trafiły do przedstawicieli związków i organizacji sportowych, z którymi prezydent Andrzej Duda spotkał się na PGE Narodowym. Uroczystość jest wiązana z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

— Podczas odradzania polskiego sportu po II wojnie światowej pomimo przeciwieństw i problemów polscy sportowcy zachowali nie tylko hart ducha ale i wielką odwagę. Dziś budujecie potencjał Rzeczpospolitej Polskiej, jako trenerzy, działacze, wspieracie sportowe wychowanie młodzieży — mówił prezydent Andrzej Duda na PGE Narodowym. — Chciałbym podkreślić, że macie wielki dorobek i wkład w to stulecie. Jako prezydent chcę oddać wielki szacunek wszystkim ludziom polskiego sportu za wspaniałe osiągnięcia, za te wszystkie Mazurki Dąbrowskiego, za łzy dumy, radości i wzruszenia, które przez 100 lat dzięki Państwa zaangażowaniu, dzięki Państwa trudowi, hartowi ducha i odwadze, a także determinacji Polacy mieli możliwość obserwować — dodał prezydent.

Puchary przekazane przez prezydenta zostaną wręczone w roku stulecia odzyskania niepodległości sportowcom, którzy osiągają wybitne wyniki w swoich dyscyplinach sportu.

Link skrócony: www.stdn.pl/26647

Galeria

Co o tym sądzisz?